Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igénybe tudom e venni úgy a...

Lactovit kérdése:

Igénybe tudom e venni úgy a GYED extrát, hogy a születést követő egy évben nem igénylem a GYED-et?

Figyelt kérdés
Feleségem nem tudja igénybe venni az első évben a GYED-et (300 nap biztosított jogviszonya van az elmúlt 2 évben - de méltányosságit leadunk, hátha sikerül), csak a GYES-t - nem tud állásba menni, illetve én az első évben nem tudok GYED-re menni.

2015. dec. 22. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
erről is szól a gyed extra... igen, igénybe tudod venni, annyi, hogy a feleségednek akkor fizetnie kell majd a tb-t! :)
2015. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudod így igényelni. Előtte a feleséged lesz gyesen. Viszont a méltányosságban ne nagyon bízzatok, akkor szokták megadni, ha csak pár nap hiányzik, a 65 nagyon sok. Mondjuk én alapból úgy tudod, hogy max 45 napig adják meg.
2015. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első vagyok. második jól tudod, 45 napon belül adják meg, ha apának nagyon alacsony a fizetése vagy nincs... magyarán rászorultsági alapon adják akkor ha csak pár nap hiányzik.
2015. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!