Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Főnököm maszek, eladó...

A Főnököm maszek, eladó vagyok nála ha valaki terhes nálunk akkor nem akar fizetni táppénzt és helyette felajánl egy összeget nem tudom mennyit. Lehet ilyet? Én nem szeretném.

Figyelt kérdés
mert ha pl 1 honaposan elmegyed gyesre és kijelent akkor nem fogok kapni csedet?Ugy tudom hogy biztositottnak kell lenni szülésnél.Na meg a másik nekem 6 honap van bedolgozva még 6 honap kell az egy év is ha ez nincs meg még gyest se kapok és ugy tudom hogy a táppénz beleszámit a munkaviszonyba.Tehát nem tudom mit csináljak:S A kolléganők szerint táppénz alatt is kirughat.

2016. jan. 27. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Terhesen nem rúghat ki.

Maximum az játszik, hogy lejár a szerződésed.

Szerintem ennek inkább a munkaügyön érdeklődj utána.

2016. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, teljes káosz van a fejedben a juttatásokat illetően. Pl. 1 hónapos terhesen akarsz elmenni gyesre? Nézz utána, kérdezz meg ez ügyben ehhez értő szakembert, és neki tedd fel a kérdéseidet!
2016. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen mindegy, hogy a fönök maszek vagy sem, a törvények rá is vonatokznak. Ha a dolgozó beteg, akkor jár neki a táppénz, és ha terhes, akkor nem lehet neki felmondani.


Terhes nöt nem lehet elbocsájtani, a terhesség létrejöttétöl kezdödöen védett. (Akkor is, ha még a nö sem tudja, mert még annyira korai a terhesség. Szóval nem kell sem orvosi papír, sem bejelenteni a fönöknek - ha terhes, akkor már nem mondhatnak fel neki)


A terhesség alatti táppénz is munkaviszony, szóval a gyeshez beszámít.


Persze ezek csak akkor érvényesek, ha nem feketén dolgozol azaz van érvényes munakszerzödésed.

2016. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as: A gyes alanyi jogon jár, úgyhogy teljesen mindegy, hogy táppénz vagy fizetés. Ha nem dolgozott soha sehol, akkor is kap.
2016. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!