Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az ápolási díj, és a 4 órás...

Niki0888 kérdése:

Az ápolási díj, és a 4 órás munkaviszony gyesnél hány órás munkaviszonyt jelent?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
gyes alanyi jogon jár, nem számít hol mikor mennyit dolgoztál...
2016. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vagyok otthon ebben a kérdésben.. Azt tudom,hogy ha 8 órás munkaviszonyom lenne egy évig a terhesség előtt,akkor magasabb összeget kapnék. Csak nem tudom ez a gyesre,gyedre vagy mire értetődő.. Bocsi de első babát tervezzük, nem tudom mi hogy megy,azért is kérdeztem :S
2016. febr. 9. 11:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Szóval.

A gyes alanyi jogon jár, munkaviszonytól függetlenül.

Ami biztosítási jogviszonyhoz kötött, az a csed és gyed.

Itt mindegy, hogy 2 vagy 4 vagy 8 órás a munkaviszony, a lényeg, hogy legyen. Ha nincs, akkor az álláskeresési járadék folyósítása alatt is biztosított vagy. Ekkor is igényelhetőek az ellátások.


"Azt tudom,hogy ha 8 órás munkaviszonyom lenne egy évig a terhesség előtt,akkor magasabb összeget kapnék."

Ezt rosszul tudod. A szülést megelőző 2 évben kell 365 nap biztosítási jogviszony. Ez lehet akár 6 munkahelyen is 1 hónapos megszakításokkal a végén "munkanélkülivel" (álláskeresési járadékkal). És mint írtam, nem lényeg, hány órás a jogviszony.


A kapott összeget a tényleges jövedelmedből számolják. Tehát ha csak 4 órás minimálbéren vagy, akkor kb 4ezer Ft-tal lesz több a gyed, mint a gyes lenne.

És az ápolási díj nem számít. Sőt, azt le is kell mondani gyed/gyes esetén.

2016. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ápolási díj mellett mióta lehet munkát végezni? ?????
2016. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát 6 éve minimum, én is azon voltam és mellette dolgoztam :) 4 órát lehet...
2016. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az ápolási díj 4 órás munkaviszonynak számít,ez mellett 4 órás munkát vállalhat bárki. Ha az emelt ápolásit kapja valaki az 8 órásnak minősül, ott már nem mehetsz el dolgozni.. Ezt megkérdeztem a polgármesteri hivatalban is,meg a kormányhivatalban is. Igy szabad. Elvileg.
2016. febr. 9. 12:26
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Ah, ők, en úgy tudtam, nem lehet mellette dolgozni. Na, ma is tanultam valami újat
2016. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
kérdező azt még megkérdezném, hogy szülés után is tudsz-e ápolásin maradni, meddig jár még? mert ha minimálbéres 4 órás állásod volt, arra ugyanannyi szinte a gyed mint az ápolási összege és nem vagy köteles gyes-re gyed-re menni szülés után maradhatsz nyugodtan ápolásin is, felesleges papírmunka csak, ha pénzben nem lesz különbség... max akkor érdemes, ha a pici születése után fél-1 évvel 8 órában szeretnél majd dolgozni, mert azt csak gyes-gyed mellett teheted majd meg :)
2016. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát elvileg tudok azon maradni. Csak kérdés ugye melyik összeg magasabb. Annyi mindent mondtak már az ismerősök, hogy totál belekavarodtam. :)
2016. febr. 9. 12:54
 10/14 A kérdező kommentje:
Az ápolásit azt kapnám sokáig,csak megújítani kell minden évben.
2016. febr. 9. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!