Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi tgyás gyedre számíthato...

Kadarka88 kérdése:

Mennyi tgyás gyedre számíthatok ha gyes alatt születik a második baba?

Figyelt kérdés
2014.márciusban született kislányunk a második baba szeptemberben érkezik.Márciusban lejár a gyedem és gyest fogok kapni?Mi alapján számolják ki a tgyást gyedet a második babánál?Elkell menjek gyes mellett szabira meg táppénzre hogy ugyan azt megkapjam mint az elsőnél?Vagy hogy van?Légyszives írjatok tapasztalatokat.Köszi
2016. febr. 19. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
márciusig jár a gyed, onnantól gyes. És nem kell elmenned se táppénre se szabira...alapból az előző gyerek utánit fogod kapni, feltéve hogy még él a jogviszonyod ami után az első gyereknél ki lett számítva az ellátás..
2016. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A jogviszonyom él 2012.augusztus óta.De olvastam olyat ha a szülést megelőző 180nap gyest kapok akkor nem a mindenkori bruttó béremből számolják ki.Ez igaz?
2016. febr. 19. 11:48
 3/17 anonim ***** válasza:
Elvileg kiszámolják úgy, ahogy az előző gyereknél tették, illetve a jelenlegi besorolási béred alapján is, és azt kapod, amelyik neked kedvezőbb. A gyakorlatról pedig néhány héten belül be tudok számolni, én is kíváncsi vagyok rá!
2016. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném.Illetve még egy kérdésem lenne hogy mikor és milyen formátumban kell ezt a munkáltatónak bejelenteni?
2016. febr. 19. 12:11
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a munkáltató, hogy amikor megszületik a kicsi, akkor "azonnal" be kell menni hozzájuk bejelenteni, utána lehet menni a kormányablakba intézni CSED-et.
2016. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Megkérdezhetem hogy neked mikor született az első és mikorra várjátok a másodikat?
2016. febr. 19. 12:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Az első 2014. májusi, a második pedig 2-3 héten belül fog születni.
2016. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen boldog babavárást addig is és könnyű szülést kívánok!!
2016. febr. 19. 13:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Az már nincs érvényben, hogy aki több mint 180 napot van gyesen és úgy szül másik gyereket, annak a minimálbér lesz az alap. Ezt nemrég törölték el, ezzel már ne foglalkozz.

Rád érvényben lesz a kedvezményszabály, mivel gyes alatt fogsz szülni. Vagyis, nem fogsz kevesebbet kapni, mint az első gyerekkel. Összehasonlítják a szüléskor érvényben lévő béredet azzal, ami az első gyerek születésekor volt és ami a kedvezőbb, azt fogod kapni.

A 12. hét után illik bejelenteni a munkáltatónak, hogy babát vársz.

Nem, nem kell elmenj táppénzre gyes mellett, de megteheted, törvény nem tiltja, így a terhesség alatt is már több pénzt kapsz, a gyes mellett táppénzt is. Ehhez meg kell szakítanod a fizetés nélküli szabid és legalább 1 napra elmész szabadságra, majd táppénzre. Bár a munkáltatóval ez kicsit kiszúrás.

A csedet és gyedet pedig ugyanúgy kell intézni, mint az első gyereknél.

2016. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha megszakítom a fizetés nélküli szabadságom és elmegyek szabira hogy utána táppénzre mehessek a szabi alatt nem mondhat fel nekem a munkáltatóm?
2016. febr. 19. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!