Táppénzes kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha 9-es kóddal kerültem táppénzre,veszélyeztetettként,akkor ugye rögtön táppénzt kapok,amit az Oep fizet.Ez esetben nincs olyan akkor,hogy az egyharmad részét a munkáltató fizeti,ugye?


2016. febr. 22. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
de, akkor is a munkáltató fizeti az 1/3-át
2016. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem értem miért.Beszéltem ma az oeppel,és mondták,hogy ők fizetnek.És ugyebár a munkáltató honnan tudná,hogy mennyi a rá eső rész stb,ha mindent az oeppel intézek?tehát,azt mondták a táppénzes papírokat is oda vigyem be stb
2016. febr. 22. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:

én meg azt nem, hogy miért foglalkozol vele :)

igen, neked az oep fog fizetni ha a munkáltatód nem kifizetőhely. viszont a főnöködnek meg az oepnek kell majd fizetnie a tp-d 1/3-át

2016. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ez úgy néz ki, hogy a veszélyeztetett terhesség utáni hozzájárulást a munkáltató utólagosan átutalja az OEP részére, azonban az OEP a kifizetőhely, te tőle kapod a táppénzed, neked a hozzájáruláshoz semmi közöd, nem lesz tőle se kevesebb se több a táppénzed, nem jelent rád nézve semmit. A munkáltatódnak kellemetlen max.

És rögtön táppénz lesz, 50-60% a biztosítotti idődtől függően, és nem betegszabadság.

2016. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na,hogy értsétek,anyósom a munkáltatóm.És reméltem,hogy nem kell majd a tp után fizetnie.Szeretnék könnyíteni rajta.Ezért érdekel a téma,meg ő nincs otthon ezekben,és én azt mondtam neki,hogy megussza a járulékfizetést ha el megyek majd tpre.Bár igyis jelentősen kevesebbet kell akkor fizetni,de jó lett volna,ha semmit :)
2016. febr. 22. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
jó, ez a törvény, hogy a munkáltatódnak, bárki is legyen az, tp hozzájárulást kell fizetnie veszélyeztetett terhesség esetén.
2016. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze,nincs is ezzel gond,csak nem tudtam mi a menete,es azt hittem teljes mertekig az oep fizet.de vegulis igy is jo,mert sokkal kevesebbet kell fizetnie mint a jarulekok.
2016. febr. 22. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Majd ha cseden/gyeden leszel, akkor nem kell fizetnie semmit a munkáltatónak. Azt teljes mértékben az állam fizeti.

De a táppénz 1/3-át MINDEN esetben a munkáltató fizeti.

2016. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(nem minden esetben, mert nem minden diagnózis kód alatt kell hozzájárulást fizetni, de veszélyeztetett terhesség esetén kell)
2016. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!