Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene, mert a cég...

Valaki segítene, mert a cég könyvelőjének fogalma sincs?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a második gyerekkel március végéig,14 hetes terhes vagyok,határozatlan idejű munkaszerződéssel.Csak gyesen maradjak,vagy mehetek közben tppénzre is,hogy járok jobban,hogy uazt a gyedet kapjam majd a picinél is?
2016. febr. 26. 14:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mert a főnök szerint ha add ki szabit és táppénzre megyek,újból meg kéne lennie az aktív egy év munkaviszonyomnak....a könyvelőnek meg fingja sincs,egy hónapja jár utána,az előbb meg felhívtam,mikor bemutatkoztam,kinyomott és azóta sem veszi fel...ki vagyok akadva!!!
2016. febr. 26. 14:14
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor letelt a Gyed visszamentem,egyből táppénz! Így terhesség alatt kapod a gyes-t meg a táppénzt és mikor megszületik a baba ugyan úgy TGyás,majd Gyed!
2016. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tàppénzre mész ha nem a gyedet és a tgyàst a bejelentett munkabéredből fogjàk kiszàmolni, nem a tàppénzből.

Nem kell ujra egy év mivel biztositott vagy gyed es gyes alatt is. Te mindenkeppen akkor jarsz jobban ha kiveszed a szabijaidat es elmesz tappenzre, a fonokod gondolem ezzel nem jar jol, es ezert nem akarja. Vissza venni koteles, ki nem rughat mivel terhes vagy igy, mindenkeppen ezt tennem. Amig meg nem szuletik a kisteso gondodlom nem mindegy hogy 25 ezer forintot vagy a fizetesed 60℅-at kapod.

Szóval szabi majd tàppénz!

2016. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,holnap megyek a navhoz és ott is megkérdezem,ha ott is ezt mondják,hívom is a főnököm....:)
2016. febr. 26. 14:30
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagyis hétfőn,na:)
2016. febr. 26. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez ügyben inkább az OEP illetékes, nem a NAV. Egyébként ezt találtam:

[link]

Eszerint jobban jársz, ha visszamész szabira, majd táppénzre.

2016. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne a navhoz menj szerintem hanem hivd a màk-ot vagy az oep-et. Ők illetékesek ebben. De aztbis tudd hogy veszelyeztett terhesseggel mehetesz csak tàppenzre, szóval ha megkerdezed valamelyik szervet ezt mond, marmint hogy veszelyeztett terhes vagy. Csak hogy nehog beléd kössenek.
2016. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha táppénzre mész, de a könyvelőt ne szidd, mert nem a munkáltatód könyvelőjének a dolga, hogy a te magánügyedben tanácsot adjon. A NAV-hoz meg teljesen felesleges bemenni. Ott pláne nem fog neked senki ebben tanácsot adni, hiszen táppénzre akkor mehetsz, ha veszélyeztetett terhes vagy, ahhoz meg a NAV-os ügyintézőnek semmi köze.
2016. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az OEP-nél már voltam,nem tudták megmondani,ott mondták a NAV-ot,meg az Államkincstárat,de akkor megjárom mindkettőt,nem fogom annyiba hagyni...:)
2016. febr. 26. 14:48
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat:)
2016. febr. 26. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!