Gyed extra apukénak?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Októberben szülök. Jól tudom,hogy az apuka már fél éves kortól mehet gyed extrára munka mellé? Én meg álláskeresésibe,plusz fizetem a tb-met? MAx gyedet lehet kapni igy is igaz?


2016. márc. 9. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem gyed extrára lehet menni (mert a gyed extrába több dolog bele tartozik), hanem gyedre. Igen, fél éves kortól lehet mellette dolgozni, és ugyanúgy számolják, mintha az anya kapná, szóval ha olyan a fizetése, kaphatja a maxot.
2016. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, a gyerek 6 hónapos korától lehet menni apának gyedre munka mellett. De, akkor neked a gyest le kell majd mondani. Ha nem vagy jogosult álláskeresési támogatásra, akkor igen, fizetned kell a TB-t magadnak, ezt majd a NAV-nál fogod tudni intézni. Ugyanakkor apának is meg kell felelni a gyed igénylés feltételeinek. Vagyis, a 2 éven belüli legalább 365 biztosított napnak és az igényléskor fennálló munkaviszonynak. De, gondolom ez megvan. Max. gyedhez annyit, hogy a párod már 2017-ben lesz jogosult a gyedre, vagyis ha jövőre emelik a minimálbért januárban, akkor a 2017-es minimálbér kétszeresének kell lennie a bruttó jövedelmének, hogy megkapja 2017-ben a max. gyedet.
2016. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lencsibaba0121 ***** válasza:
42%
Annyi, hogy GYED mellett nem lehet műszakban dolgozni! Ezt jó szem előtt tartanotok!
2016. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

GYED mellett nem lehet műszakban dolgozni!


És ezt mégis ki mondta???

2016. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, egész pontosan a gyerek 3 éves koráig hivatalosan nem lehet éjszaka dolgozni és túlórázni sem lehet. Nekem sem engedi a cég, akkor sem engedi, ha én mégis bevállalnám. Az persze más kérdés, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol nem törődnek bizonyos jogszabályokkal.
2016. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egész pontosan ez hülyeség.


A tv azt írja, nem kötelezhető rá a munkavállaló. Ez pedig nem azonos a tilossal, jegyezd meg.

2016. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az utolsó válaszoló írja. Nem kötelezhető rá, de ha bevállalja, akkor dolgozhat úgy.
2016. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7:30- 16:20-ig van a munkaideje,irodista. Novembertől március közepéig készenlétes,ha fokozat váltás van,benn kell lennie este 8-ig,vagy este 8-tól reggel 8-ig.DE idén erre pl egyszer volt példa és az is nappalra.

Bruttó 277 a bére,minden évben emelnek neki br 10-15 ezret. Ez gondolom elég a max gyedre. Én egyenlrőre nem tudom még gyeden vagy gyesen leszek-e. A két év alatt 365 nap meglesz,de lehet nem tudnak majd szerződést hosszabbítani,hogy a szülés napján is legyen helyem. De ha munkanélküli segélyt kapok,akkor is jár a gyed?

2016. márc. 10. 09:34
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja,5 vagy 6 éve van itt a cégnél.
2016. márc. 10. 09:36
 10/15 Lencsibaba0121 ***** válasza:

Igen, éjszakázni nem lehet GYED mellett! :) Az is műszak, nem! ;)

Ha ilyen a munkarendje, akkor mehet Ő GYEd-re, ha a gyerek már elég idős, azt hiszem 6 hós kortól lehet. Ha GYED-et vagy GYES-t kapsz, akkor nem vagy jogosult álláskeresési járadékra, mert már kapsz egy ellátást....

2016. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!