Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyeden tartózkodom...

Acesanyi kérdése:

Jelenleg gyeden tartózkodom itthon 8 hónapos gyerekemmel. Gyed megszűnése előtt szeretnénk vállalni 3. gyermeket. Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Gyed előtt ped.asszisztensként dolgoztam, határozatlan idejű szerződéssel. Innen kerültem gyedre második kisfiammal.A gyedem 2017.július 11-én fog lejárni.Lakást szeretnénk vásárolni hitelre, így az amúgy is tervezett 3.babát szeretnénk hamarabb.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy a 3. gyermek ha gyed ideje alatt születne, a munkáltató megszüntetheti- e a munkaviszonyomat? A második fő kérdésem, továbbra is jogosult leszek- e gyedre?Mi alapján fogják elszámolni a béremet? Mit kapok az egyik és a másik gyerekre ez alatt az idő alatt?


A segítő válaszokat előre is köszönöm!



#GYED #munkaviszony #GYES #jogosultság #megszűnés #lakáshitel #gyed megszűnése #3 gyerek vállalás
2016. márc. 9. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg fizetés nélküli szabadságon vagy, (tehát nem mész vissza gyed mellett dolgozni) nem szüntetheti meg a munkaviszonyod. Kapni fogod a csedet, gyedet ugyanabban az összegben, mint most. És a gyed exta miatt kapod a 2 gyerekre az éppen aktuális ellátásokat párhuzamosan.
2016. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta. Ha nem mész vissza gyed, gyes alatt dolgozni, akkor védett vagy, nem rúghatnak ki. Terhesen akkor is védett vagy, ha dolgozol mellette. Tehát a 3-dik gyerekre is járni fog a csed és gyed, ami nem lehet majd kevesebb, mint amit most kapsz, mivel beleesel a kedvezményszabályba, ha gyed, gyes alatt v. gyes megszűnése után 1 éven belül szülsz még egy gyereket.

Az ellátásokat párhuzamosan kapod majd a gyerekekre. Pl. gyed+csed, gyes+csed v. gyes+csed és gyes+gyed, attól függ, mennyi idős lesz a most 8 hónaposod a 3-dik gyerek születésekor.

Viszont azzal számolj, hogy amíg gyeden, gyesen vagy, addig te nem lehetsz kezes v. adóstárs a lakáshitelben, az meg mindig kell. Tudom, nekem is 3 gyerekem van és a bank csak akkor engedte, hogy adóstárs legyek, ha gyed mellett dolgoztam is. Vagy kell valaki más.

Ugyanakkor, 3 gyerek mellett ha a 10+10 milliót akarjátok felvenni, akkor legalább 500-600 ezres jövedelmet kért a bank. Mi már utánakérdeztünk. Főleg úgy, ha a 3-dik gyerekre csak aláírtok, mikor ezt felveszitek.

Ha nem a 10+10 milliót akarjátok, de amúgy is több milliós hitelt, akkor is kérik a félmillás jövedelmet 3 gyerek mellett.

2016. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszont azzal számolj, hogy amíg gyeden, gyesen vagy, addig te nem lehetsz kezes v. adóstárs a lakáshitelben, az meg mindig kell.


gyessel és családipótlékkal lettem adóstárs a lakáshitelünkbe, férjem meg az adós, az ingatlan meg a fedezet lett. Az első helyen megkaptuk a kölcsönt mindenféle macera nélkül (nyilván ehhez megfelelő jövedelem kellett,hogy így megkapjuk)

2016. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, megfelelő jövedelem. Nem tudom, mi sem minimálbérből élünk, de nekem az OTP-ben azt mondta az ügyintéző, hogy 2012. jan. 1 után gyed, gyes mellett ugye alapból hitelt sem lehet felvenni és kezes sem lehet lenni. Akkor lehet valamit nem jól tudott. Mondjuk én dolgozok, tehát ilyen problémánk nem volt. Csak azért írtam, hogy a Kérdező ezt is kalkulálja bele, mert ilyen 300 ezres jövedelmekre tuti nem adnak csak úgy milliókat 3 gyerek mellett.
2016. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi tavaly októberben voltunk előzetes hitelbírálaton, kb. 330ezer körül van az össz jövedelmünk, én gyeden vagyok, és lehettem (volna) adóstárs. És az lett az eredmény, hogy arra a jövedelemre 9 milliót adtak volna 15 évre 78-79 ezres törlesztővel. Mondjuk nem az OTP-nél voltunk.
2016. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!