Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetnék újra táppénzre?

Mehetnék újra táppénzre?

Figyelt kérdés
2010 ben lettem várandós az első babánkkal,egyből táppénzre mentem(indokoltan).Mikor kismama lettem a másodikkal,a Gyest szakítottam meg és helyette táppénzre mentem(apuka kapta a gyest).A kérdésem,hogy ha teherbe esnék majd a harmadikkal,mehetnék ismét táppénzre.(gyes utolsó hónapjaiban,terv szerint.....).Nincs arra szabály hogy mennyit lehet táppénzen lenni?

2016. márc. 17. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyi munkaidöd van,annyit lehetsz táppénzen. De max egy év. Szóval szerintem ha nem dolgozol a két gyerek között,akkor nem lehetsz azon.
2016. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a munkaviszonyod (tehát most fizu nélkülin vagy ill. a gyes alatt is), akkor igen mehetsz tp-re. Vagyis megszakítod a fizu nélkülidet ha gondolod kiveszel a felgyűlt szabikból és mehetsz tp-re. Ha nincs munkaviszonyod, akkor viszont ugye nem mehetsz tp-re. Max 1 évig lehet tp-n lenni egyébként és most ugye nem kell lemondanod a gyesről sem, mert a kettő járhat így együtt.
2016. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És akkor csodálkozik az ember, hogy miért nem alkalmaznak Szívesen nőket. ..6 éve nem dolgozik, de tappenzre menne, a munkáltató meg fizessen....
2016. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen van munkaviszonyom.Határozatlan szerződéssel. Lassan 10éve.És igen ebből lassan 5öt voltam itthon.Mert szültem 2 gyereket akikkel veszélyeztetett terhes voltam.Tervben van egy harmadik baba,és hogy a munkaviszonyom ne is szűnjön meg bármilyen okból(pl nem szívesen alkalmaznak 2 kisgyerekes anyukát)ezért a harmadikat még akkorra vállalnák,hogy ez a folyamat egyben maradjon.És mivel ha nem is sok a táppénz de mégis több mint a gyes,inkább arra mennék,és ez előzmények miatt gondolom táppénzre is vennének.Szóval azért vagyok itthon mert gyereket vállaltam és azért maradnék mert gyereket szeretnék!!!!Nem is fojtatom....Köszönöm aki adott rendes választ!
2016. márc. 17. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha a mostani szabályozás még érvényben lesz a 3. baba érkezésekor, akkor egyszerre kaphatod a tp-t és a gyest. A másodiknál én is így voltam.
2016. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. márc. 18. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem a gondolatmeneted és nyilván technikailag ez egy járható út lehet.

Nyilván különbözők vagyunk, de nekem azért fura úgy időzíteni mindig a következő babát, hogy a GYES vége felé essél teherbe. Ez erősen úgy tűnik, hogy a munkamentes időszak kimaxolása. Ha én lennék a munkáltatód, azért ez nagyon nem lenne szimpatikus és nem várnálak akkora szeretettel vissza (előreláthatólag kb.) 8 év eltelte után.

2016. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Igazából válaszoltál is a kérdésemre,hogy járható így az út.

A másik része.

A gyerekek közötti korkülönbség véget jön így ki.2 évesnél kisebb gyerkőc mellé nem szeretnék még kisebbet.Visszamenni!Nem szeretnék oda visszamenni.Egy japán multicégnél ,,dolgozom,, Jönnek mennek az emberek,szemetek nagyon a dolgozókkal.

Mikor kismama lettem,egyből táppénzre vettek mert annyira rosszul voltam.Beszéltem a munkáltatóval mi a helyzet.És megkérdeztem,hogy könnyített munkát tudnának e adni ha jobban leszek.Mert amúgy fizikai munkát végeztem,raktárba voltam.Olyat ajánlottam amelyet egy olyan gép mellet kellet volna végezni amely műanyag autó alkatrészeket gyárt.Ülni ülhettem volna az tény.Én egyből mondtam,hogy köszönöm nem,a dokim is ugyanezt mondta.Aztán gond volt a cukrommal is,és a dokim azt mondta,jobb is ha itthon maradok.Mikor visszamentem volna 2 év után,akkor egy olyan munkaidőd ajánlottak ami szintén nem volt megfelelő.3plusz3.Te hát 3 nap 12 óra munka és 3 nap itthon lét.Azért ezt ajánlották mert kértem,hogy vegyék figyelembe,hogy van egy kisgyermekem.Így 3 napot otthon tudnék lenni.Igaz a másik 3 napot kitudja hogy oldom meg.Minden nap másnál a gyerek.....?Férjem is dolgozik 3 szakban.Neki a munkahelye jó,azt biztos nem próbálnánk meg semmivel kockáztatni.Szóval vagy otthon lenne a 3 nap alatt vagy sem....Aztán úgy döntöttünk,hogy maradok gyesen és nem várunk 1 évet megpróbáljuk a tesót.Aki jött is hamar.

Szóval nem egy korrekt céggel csinálom amit csinálok.

Mikor eljöttem gyedre az elején az akkori főnököm úgy köszönt el tőlem:Hogy Viszont látásra Mindhalálig!!!

Ez sem normális dolog.

Ott egy vagyok a sok közül.

Biztosan ha egy kis vállalkozásnál vagy korrekt munkahelynél lennék nem hiszem,hogy így csinálnám.De egy cseppet sem érzem,hogy szegény munkahelyem,mit teszek!!!!

Tudnám ragozni még ezt tovább....

Azt is látom hogy itt teljesen nem ért meg senki,de nem baj :) én tudom,hogy eddig mindent jól csináltam.... :)

2016. ápr. 3. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!