Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha apa igénybe veszi a gyed...

Ha apa igénybe veszi a gyed extrát (azért ő, mert ő max-ra lenne jogosult) akkor nekem kötelező visszamenni dolgozni? Hogy van az erre vonatkozó szabály? Vagy én maradhatok fiz, nélküli szabin?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válszt

2016. ápr. 17. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem maradhatsz. Vagy visszamész vagy felmondasz.
2016. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Fizetés nélkülit csak akkor kell megadnia a munkáltatónak, ha gyeden/gyesen vagy.
2016. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

és ha az elsővel maradok gyesen, az úgy megoldható?

Szóval a "naggyal" én vagyok gyesen plusz 6 hónapos koráig a kicsivel cseden, majd ahogy a kicsi betölti a 6 hónapot, lemondok a gyedről és a férjem igényelné a gyed extrát a kicsi 2 éves koráig, én meg maradok gyesen a naggyal 3 éves koráig.

Ez kivitelezhető?

2016. ápr. 17. 15:01
 4/19 A kérdező kommentje:
és ahogy a nagy tölti a 3 évet, akkor mennék vissza dolgozni.
2016. ápr. 17. 15:02
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

GYED esetén JÁR a fizetés nélküli szabi, de más esetben is lehet kérni, az a munkáltatótól függ megadja-e!



Szóval ha meg tudtok egyezni a munkáltatóddal, maradhatsz fizetés nélkülin, csak azt vedd figyelembe, hogy GYED hiányában a fizetés nélküli szabin szünetel a biztosítási jogviszonyod, tehát magadnak kell fizetned a TB-t.

2016. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

csak egy ember veheti igénybe az ellátásokat. ha a férjed veszi át a gyedet, akkor a nagyra is neki kell gyesre mennie.


nem kell felmondanod, akár adhat fizetés nélkülit így is a főnököd, de nem kell neki. viszont nem leszel biztosított. tehát a tb-t fizetned kell és ha jönne még egy gyerek, akkor vele már csak gyesre lennél jogosult. és persze, bármikor mondhatja a munkáltatód, hogy menned kell, mivel védett se leszel

2016. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt meg nem tudom, hogy a GYES plusz apa GYED megoldás működik-e, mert nem tudom, hogy egyháztartásban élő két gyerek után folyósít-e két külön ellátást két külön személynek az egészségbiztosító. Ezt feltétlen kérdezd meg tőlük! Én úgy gondolom ez nem fog működik így, de felhívod, vagy bemész a kormányhivatalba és ők biztos tudnak felvilágosítást adni.
2016. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

mindenképpen utána járok.

2016. ápr. 17. 15:34
 9/19 anonim ***** válasza:
7es! nem, ilyet továbbra sem lehet! csak egy ember egyféle ellátást!
2016. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

igen, úgy emlékszem én is így olvastam, de nem emlékeztem pontosan, nem mertem biztosra mondani


Köszi!

2016. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!