Hogyan müködik a tp?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nagyon sokmindent olvastam de nem vagyok biztos benne. A kerdesem az lenne hogy 2012tol 2015aprilisig kulfoldon dolgoztam majd 2015 juniusban hazajottem magyarorszagra es onnantol kezdve folyamatosan fizettem a TB-t magamutan, az addigi munkahelyemre nem voltam bejelentve sajnos, viszont munkaviszonyom 3.5honapja van.

A kerdesem az lenne, hogy ha elkuld a doki tp-re jar nekem barmennyi fizetes terhessegi tappenz eseten? Vagy ha veszelyeztetett terheskent kuld el a doki?



2016. ápr. 23. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

természetesen 3,5 hónap munka után is jár tp, egészen pontosan 3,5 hónap. összege a bruttó béred 50%-a bruttóban.


viszont azt tudod, hogy ha nem dolgozol tovább, tp-re mész akkor nem lesz meg az egy éved és nem kapsz majd csedet meg gyedet, csak gyest?

2016. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bella169 ***** válasza:
52%

A táppénz is beleszámít a biztosítotti időbe.

Ha lejár a 3,5 hónap akkor továbbra is táppénzen leszel csak ellátás nem jár majd, de ettől még biztosított leszel.

Nem tudom, hogy terhes vagy e már, de ha igen akkor jó lenne hogy legalább a 4 hónap végéig dolgozz mert akkor szülésig fog járni táppénz.

2016. ápr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen az vagyok es a doki veszelyeztetett terhesseget allapitott meg. Meg el kell mennem vizsgalatra es utana irna ki tp-re... es mivel 10-15kilos dolgokat emelgetek es maro anyaggal dolgozom igy mondta hogy jobban jarnek ha otthon maradnek. A picurka egeszseget nem akarom kockaztatni, de igy nagyon rosszul jott ki az anyagi resze :( probalok jo megoldast talalni
2016. ápr. 24. 00:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha se nem dolgozol, de táppénzre se vagy már jogosult, akkor én nem vagyok biztos abban, hogy ugyanúgy biztosított vagy.. erre azért rákérdeznék oep-nél.
2016. ápr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
utolso: nem kuldheti el a munkaltato varandosan, akkor sem ha nem jogosult az ellatas folyositasara mert kimeritette a keretet...igy tehat van jogviszonya kovetkezeskent biztositott
2016. ápr. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha rendes bejelentetted 3,5 hónapja van,akkor annyi időre kaphatsz tp t is csak. Összegbe nem de biztosítottságba beleszámít.
2016. ápr. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem táppénz. Üzemorvoshoz küldjön el a nőgyógyász, szakvéleményt is adjon, hogy keresőképtelenség indoka nem áll fenn pillanatnyilag, de várandós vagy, ami miatt jelen munkakörben való foglalkoztatásod nem javasolt. Az üzemorvos javasolja, hogy helyezzenek kímélő munkakörbe. Ha ilyent nem tud felajánlani a mtató, akkor köteles felmenteni a munkavégzés alól. Erre az időszakra az alapbéred jár. Jobb ez, mint az 50% tp.
2016. ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De az, hogy ő előtte is fizette a tb-t maga után, az nem számít?
2016. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, utolsó, mert az nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt.
2016. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az csak egeszszegugyi szolgaltatadi jarulek, lenyege hogy egeszsegugyi szolgaltatasra jogosult...aki ellatast is szeretne annak meg kell fizetnie a 4+3% egeszsegbiztositasi jarulekot is (nyugdij eseteben a nyugdijjarulekot). ez egy 200 000 ftos brutto ber eseteben 14000 ft tehat nem volna tul fer hogy aki tobb mint dupla annyit fizet ugyanarra jogosult....
2016. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!