Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

2016. április 1. -től van munkaviszonyom. Az egyetemi hallgatói jogviszonyom július 1. -én szűnik meg (msc diploma). Ha terhes leszek,180 nap egyetem+180 nap munkaviszonyt számítanak be a GYED-be?

Tehát elég 180napot dolgoznom? Régóta tervezzük a babát, de az orvosom szerint nehezen fog sikerülni a teherbe esés. Szeretnénk elkezdeni próbálkozni, de semmiképp se szeretném,ha csak a diplomás GYED-et kapnám, mert munkaviszonyra többet kapnék. Mi a legrövidebb idő amit mindenképp le kell dolgozni ehhez?

2016. máj. 4. 18:51  Privát üzenet  

A válaszok

nem, te diplomás gyedre vagy jogosult ha nincs meg 1 éved!

4 hónapot dolgozz le, minimum. és még az is necces, ha ennyire rossz a helyzet, lehet a dokid rögtön tp-re küldene, akkor meg ugye 7 hónap ledolgozott idő kéne, hogy kitartson csedig!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2016. máj. 4. 18:55 Privát üzenet
Első ne írj butaságot, ha nappali tagozaton volt egyetemista, akkor igen elég 180 napot ledolgoznod és akkor igényelheted a csedet, gyedet a fizud után. Legalább ugye a terhesség felét le "kell" dolgoznod, hogy utána esetleg tp-re jöhess (ami ugye így biztosítotti jogviszonynak számít), de a legjobb ugye az lenne, ha ameddig bírsz dolgozol. Az hogy nehezen jön össze nem automatikusan függ össze azzal, hogy azonnal tp-re kell jönnöd. Nekem is az első nagyon nehezen fogant, de a terhességem problémamentes volt (irodai munkát végeztem), egy hónappal a szülés előttig dolgoztam.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2016. máj. 4. 19:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha februar 25. én szültem, es marciusba megigényeltem a Csedet! UTaltak is 129000 marciusba! Akkor áprilisba már nem kapok, mivel a marciusit fizetik április elején? Sajnos nem...
A diploma megszerzése után mennyit kell dolgoznom, hogy jogosult legyek CSED-re, GYED-re?
Jár nekem a diplomás GYED? Milyen juttatásokat kaphatok?
Mikor kapom már gyest? Április 12-én 2 évesek lettek az ikreim. Májusban kaptam gyest. Ebben a hónapban még nem. Ez normális, hogy 8-án még nem utalták?
Ha április 10-én nyelv vizsgázok, és idén szeretnék záróvizsgázni is, akkor bele fog férni a diplomáig a nyelvvizsga?
Az adójováírást és a családi potlékot lehet évközben is kérni mondjuk április május?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!