Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2016. április 1. -től van...

2016. április 1. -től van munkaviszonyom. Az egyetemi hallgatói jogviszonyom július 1. -én szűnik meg (msc diploma). Ha terhes leszek,180 nap egyetem+180 nap munkaviszonyt számítanak be a GYED-be?

Figyelt kérdés
Tehát elég 180napot dolgoznom? Régóta tervezzük a babát, de az orvosom szerint nehezen fog sikerülni a teherbe esés. Szeretnénk elkezdeni próbálkozni, de semmiképp se szeretném,ha csak a diplomás GYED-et kapnám, mert munkaviszonyra többet kapnék. Mi a legrövidebb idő amit mindenképp le kell dolgozni ehhez?
2016. máj. 4. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

nem, te diplomás gyedre vagy jogosult ha nincs meg 1 éved!

4 hónapot dolgozz le, minimum. és még az is necces, ha ennyire rossz a helyzet, lehet a dokid rögtön tp-re küldene, akkor meg ugye 7 hónap ledolgozott idő kéne, hogy kitartson csedig!

2016. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első ne írj butaságot, ha nappali tagozaton volt egyetemista, akkor igen elég 180 napot ledolgoznod és akkor igényelheted a csedet, gyedet a fizud után. Legalább ugye a terhesség felét le "kell" dolgoznod, hogy utána esetleg tp-re jöhess (ami ugye így biztosítotti jogviszonynak számít), de a legjobb ugye az lenne, ha ameddig bírsz dolgozol. Az hogy nehezen jön össze nem automatikusan függ össze azzal, hogy azonnal tp-re kell jönnöd. Nekem is az első nagyon nehezen fogant, de a terhességem problémamentes volt (irodai munkát végeztem), egy hónappal a szülés előttig dolgoztam.
2016. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!