Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra. Hogyan működik?

Gyed extra. Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek ne nézzetek hülyének,de én ehhez nagyon hülye vagyok. szeptember 16-án egy éves lesz a picim. Szeretnék gyed extrát igényelni. Előbb a bölcsibe kell beiratkozni vagy előbb munkát kell szerezni ?? hogy működik? kérlek valaki,aki gyed extrán van , leírná nekem lépésről lépésre

előre is nagyon köszönöm!!



2016. máj. 6. 19:59
1 2
 1/11 Bella169 ***** válasza:
100%

Olyan hogy gyed extra nincs. Ez a jogszabálykiegészités összefoglaló neve.

A baba fél éves korától korlátlan időtartban végezhető munka. Ehhez nem kötelező bölcsibe adni.

Bölcsödébe viszont ha jól tudom csak munkáltatói igazolással veszik fel.

A lényeg ami a gyedre vonatkozik. Hogyha most gyeden vagy és elhelyezkedsz kapod továbbra is a gyedet és a munkabért. Nem kell semmit intézni. Folyamatosan folyósitják tovább.

2016. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A gyed extra egy törvény hétköznapi neve, azt nem lehet igényelni, csak elolvasni :)


Seemit sem kell csinálnod, csak munkát keresni, és dolgozni. A munkabéred mellé meg kapod tovább a gyedet, majd a gyest.

2016. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én szeretném bölcsibe adni,mert sajnos nincs ki vigyázzon rá addig, azt mikor kell intéznem?

2016. máj. 6. 20:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom bölcsikbe elég hamar kell jelentkezni, ezért érdekel
2016. máj. 6. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Add be a jelentkezési lapot, és kezdj el munkát keresni. Fogadni csak akkor fogják, amikor van a munkáltatódtól igazolásod, hogy munkába lépsz ezzel és ezzel a nappal.


Mihelyst elkezdesz dolgozni, onnan számítva járni fog a GYED/GYES és a fizetésed is.


Most egyébként GYED-et vagy GYES-t kapsz?

2016. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Gyedet.
2016. máj. 6. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Viszont mindenképpen nézz utána sürgősen a lakóhelyeden a bölcsödei jelentkezésnek. A városban, ahol lakunk, minden oviban és bölcsiben a héten volt jelentkezés.
2016. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

csak ennyit írnak :


kedden 9-11 óra,

csütörtökön 14-16 óra

között.

2016. máj. 6. 21:32
 9/11 A kérdező kommentje:
meg hogy mit kell vinni
2016. máj. 6. 21:33
 10/11 anonim ***** válasza:
A bölcsiben általában folyamatos a beiratkozás, tehát bármikor lehet menni, esetleg ha túljelentkezés van, várólistára jelentkezni.
2016. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!