Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell pontosan kiszámoln...

Hogyan kell pontosan kiszámolni a kivehető szabadságot, ha GYED után visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 18. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Hívd fel a munkaügyet, ők kiszámolják.

Nálam az a furcsa helyzet állt elő, hogy egy kolleganővel (egyidősek vagyunk) pár nap különbséggel szültünk.

Néhány hét eltéréssel egyszerre mentünk vissza dolgozni. Nekem háromszor annyi szabadságot számoltak, mint neki.

2016. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a szulesi szabadsag idejere 168 napra aranyositani kell, tovabba még a fizetesnelkuli szabi elso felevere az eves azabadsagod (gyermekek utanit, eletkorutanit is beleertve). ez az ossz ami jar.
2016. máj. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval a gyerek utáni pótszabit is hozzá kell adni az éves szabihoz arányosítás előtt? Vagy ami arányosítva kijön ahhoz adom hozzá? Illetve arányosításnál 365 naphoz kell viszonyítani?
2016. máj. 19. 07:34
 4/5 anonim ***** válasza:

az össz éves szabadságod leosztod 365-el, szorzod 168-al, fölfelé kerekítesz. annyi lesz a szülési szabi idejére járó...ha vettél már ki abban az évben, amikor a szülésid kezdődött, akkor azt le kell vonni az arányosításnál..

(szívesen kiszámolom ha megmondod mikor kezdődött a szülési szabid és addig mennyit vettél ki)

a fizetés nélkülire ugyanígy arányosítasz.

2016. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

2014-ben szültem, a szülési szabadság (ez ugye a tgyás?) 2014. június 2-án kezdődőtt. 2014 januárjában vettem ki 6 nap szabit. 31 éves vagyok most.

2016. máj. 19. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!