Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahely megszüntetése gyed...

Munkahely megszüntetése gyed alatt lehetséges?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem mivel meg változik a munkavégzés helye és már nem tudnék dolgozni ott távolság miatt, úgy lehet e, hogy táppénzre megyek szülésig és utána közös megegyezéssel megszüntetjük a munka viszonyt mivel gyed után ott már úgysem tudnék ott dolgozni és ha lehetséges akkor mikor kell a aláirni a közös megegyezéssel való megszunést előbb a gyedet kell intézni

2016. máj. 24. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Hülye vagy?
2016. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy működik ezért tettem fel a kérdést! De ha nem tudsz más választ adni akkor inkább ne írj
2016. máj. 24. 19:13
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, ez így működik. ha elmész tp-re, akkor nem kell utaznod a messzebb lévő munkahelyedre, mivel terhes vagy ezért védett is vagy.


azt nem nagyon értem miért szeretnél felmondani gyed alatt?

persze akkor is kapsz gyedet, de sok mindentől elesel. pl. gyes után megkapnád a felgyűlt szabikat.

2016. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. még annyi, hogy szülés után nem tudsz gyedre menni, majd csedet igényelhetsz. ha az megszűnik, akkor lehet gyedre menni. de már szülés előtt 28 nappal megkezdheted a csedet!
2016. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ :) még annyit hogy a főnököm ebben nem fog segíteni ha elpostázom a tp-es papírt a cég címére az úgy jó? Illetve az igazolast amit ki kell adnia a gyedhez csak tőle kerhetem azt neki muszáj adnia ha jól gondolom
2016. máj. 24. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor még egyszer :) nem gyedet hanem CSEDet kell majd igényelned! gyedre a gyerek kb 5,5 hónapos korától leszel jogosult!

személyesen nem tudod bevinni a tp-es papírt? egyébként muszáj "segítenie", letöltöd az oep oldaláról a csed igényléshez szükséges papírt, kitöltöd és elviszed a munkáltatódnak. majd ő küldi be a jövedelem igazolással

2016. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Személyes akkor már nem sajnos elkoltozik más városba ezért kérdezem h postán juttassam el
2016. máj. 24. 20:43
 8/9 Bella169 ***** válasza:

1 ne mondj fel amíg cseden-gyeden-gyesen vagy mert így jobban jársz. Ha felmondasz és jön a második baba már nem leszel jogosult csedre gyedre csak gyesre. Elúsznak a szabijaid is. Ráérsz akkor felmondani ha visszamentél, kivetted a szabijaidat és utána felmondasz hogy ne kelljen utaznod ás városba.


2- beszélj a főnököddel, hogy adja meg a könyvelője elérhetőségét és akkor a könyvelővel le levelezed a dolgokat. Az én főnök elég szórakozott tud lenni és sokszor elfelejt ezt azt elintézni (nem azért mert keresztbe akar tenni). Ő megadta a könyvelője címét és telszámát és már a tp papírt is a könyvelőnek postáztam. Írtam az első mellé egy levelet, hogy tudja ki vagyok és így hamar ment minden. A munkáltatóit is tőle kértem.

2016. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így fogok tenni :)
2016. máj. 25. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!