Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Október 6tól vagyok a munkahelyemen.Terhes lettem, de elkezdtem vérezni így márc 16tól táppénzen vagyok.Nov.5re vagyok kiirva.

Bementem az oephez azt mondtak aug végéig kapom a táppénzt?

Utána mi lesz?

Próbáljak dolgozni 2 hónapig? Most míg nem olyan nagy a hasam.

Vagy mit csináljak?

Ilyenkor is gyűlik a szabadságom? Azzal mi lesz?

Miután megszületik a baba mit kapok?

2015 aprilisaban is dolgoztam de eltunt a fonokseg.nincs kilepo papirom igy nem tudom meddig voltam bejelentve.


2016. máj. 27. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a háziorvosod,vagy itt us megpróblhazid : jogpontplusz.hu
2016. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

annyit lehetsz tp-en amennyit dolgoztál. ha tudsz, menj vissza.

munkaviszonyod nem fog megszűnni, viszont sima fizetés nélkülire kerülsz amivel nem leszel biztosított, így nem is fogsz gyesen kívül mást kapni.

na meg egyébként akár ki is rúghatnak, annak ellenére, hogy terhes vagy. 2 hónap szabid meg nincs...


egyébként az, hogy tavaly dolgoztál se számít, mert megszakadt, akkor számítana, ha max 40 nap maradt volna ki, de így lenullázódott a tp időd.

menj vissza ha tudsz. vérzel még? vagy minden rendben? én is vérezhetek 3,5 hónapja, de dolgozom, orvsom azt mondta nem veszélyes a babára, csak napi 2-4 órát dolgozom, ülő munka, nem kattanok be. szóval ha minden rendben a babával és veled, a munkaheyeden is adottak a feltételek akkor menj vissza.

2016. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

még annyit lefelejtettem, hogy ha mondjuk 36. hétre szülsz, akkor se jár semmi. ezt túlságosan kicentizted :(


azt meg nem értem, hogy ha bent voltál az oepnél, miért nem kértél igazolást az előző munkahelyedről? ha be voltál jelentve, akkro azt ők látják a rendszerben és hozzá tudják csapni a ledolgozott idődhöz

2016. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szülés után kapnék gyedet.

Csak 8 órába tudok dolgozni a melomon én is arra gondoltam visszamegyek 2 hónapra dolgozni ezalatt veszek ki szabit is.és utána megint táppénz?

Gyednél van az hogy 2 evre visszamenoleg 365 nap kell?

2016. máj. 27. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:

mondjuk nem is jól írtam, nem kell neked 2 hónap, mert októberben már mehetsz csedre, 1,5 hónap kell. annak a felét kell ledolgoznod, hogy megint legyen tp-ed.

ezt sakkozd ki napra, vedd ki a szabikat és menj vissza arra a pár napra

2016. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát ha megvan annyi időd,akkor menj el munkanélkülire és akkor kapsz segélyt is,és onnan el is tudsz menni szülni.Ha nincs más opció.Egyébként meg terhesen nem rúghatnak ki,teljesen mindegy hogy fizu nélküli szabin vagy.

A bejelentést pedig megtudod kérdezni a Navba,mármint h meddig voltál.

2016. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
jaa és a csednek a feltétele az hogy 2éven belül legyen 365 napod.nem kell egybefüggőnek lennie.Ha kapsz csedet,akkor a gyedet is fogod kapni.
2016. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7es! én a tp-re írtam, hogy megszakítás nélkül kell lennie a munkaviszonynak ahhoz, hogy számítson az előző is, ezzel növelve az időt.

de az nem igaz, hogy ha valaki csedet kap akkor gyedet is. pont a csed az amit sokan megkapnak úgy, hogy mondjuk pár nap hiányzik vagy megszűnt a munkahelyük, de 6-7 hónapos terhesen. ilyen esetekben jár a csed, viszont a gyed nem. a kérdező meg pont ilyen esetben van. vagy megszakad a munkaviszonya vagy ha 8. hónapra szül, nem lesz meg az idő...


és mivel a kérdező azt írta, hogy több mint egy éve áprilisban is dolgozott, ezért valószínűleg nincs 3 év ledolgozott időeje, hogy járjon a munkanélküli.

(azonkívül mivel nincs róla papírja, lehet nem is volt bejelentve).


kérdező, olyan biztosan írtad, hogy jár neked a gyed. van rá esély, de nem biztos, tényleg ha 36. héten vagy előtte szülsz, akkor nem fogsz kapni csak gyest

2016. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én abból gondolom mert okt óta vagyok itt.tavaj tavasszal is dolgoztam de nincsenek kilepo papirok.elotte evben pedig osszel.igy a 365 nap meglenne.de úgy tervezem h most megszakitom a tappenzt es visszamegyek dolgozni 2 hónapra ez idő alatt kiveszek szabit is és utána mennék újból táppénzre.így jó?
2016. máj. 28. 13:56
 10/13 A kérdező kommentje:
Olyan 8 hetet dolgoznék.egész évre 20 nap szabim van így félévig olyan 10.az 2 hét mert csak 5 napot fizet egyszerre.
2016. máj. 28. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!