Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt felmondás? Mennyi...

Gyes alatt felmondás? Mennyi szabadság jár?

Figyelt kérdés

2009. szeptemberében kezdtem el dolgozni 2010 szeptemberében táppénzre mentem. 2011. februárjában megszületett a babám. Azóta otthon vagyok 3 gyerekkel. A legkisebbre kapom még a gyest. Az a kérdésem, hogy ha felmondok akkor jár nekem a szabadság ha igen mennyi, és a felmondási időt le kell - e dolgozni vagy azt hogy lehetne kikerülni (3 gyerek mellett nem tudok 3 műszakban dolgozni ezért nem is szeretnék már ezen a munkahelyen maradni).

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. júl. 13. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Akárhogy szűnik meg a munkaviszonyod (felmondasz, ők mondanak fel, közös megegyezés), jár neked a felgyülemlett szabadságod. 3 gyerek alatt 3-4 hónapnyi szabadság szerintem legalább felgyülemlett. Ezt vagy kiadják, vagy az erre járó összeget egyben kifizetik. Kötelezhetnek, hogy a felmondási idő felét ledolgozd, de el is tekinthetnek ettől.
2016. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!