Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor hogyan is van a CSED?

Most akkor hogyan is van a CSED?

Figyelt kérdés

Ha szülés előtt akarom igényelni, akkor táppénzre kell mennem, ami azt jelenti, hogy végig amíg a CSED jár, a fizum 70%-át fogom kapni? De ha meg szülés után igénylem, akkor a fizetésem 100%át fogom kapni? Mindenképpen muszáj táppénzre menni?

Illetve ha szülés előtt megigénylem (Augusztusban szülök, elvileg Július 20-ától járhatna nekem CSED), akkor az mikor jön meg? Augusztusban valamikor, vagy Szeptemberben? Mert ha szülés után igénylem meg, akkor csak Szeptemberben jön majd meg a pénz, nem?


2016. júl. 18. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


A csecsemőgondozási díj a naptári napi alap, illetve a naptári napi jövedelem 70 %-a. Mindegy, hogy előre vagy utólag igényled, az összeg nem változik. Nem kell táppénzre menni, ha júl. 20-tól igényled, akkortól kezdődik a szülési szabadságod. Én a héten fogok szülni, júniusban igényeltem, de mivel a baba születése után kell még leadnom papírokat, nekem azt mondták, hogy csak augusztusban fogok először pénzt kapni.

2016. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindegy h mikor igényeled az összeg nem változik.Mind2 gyerekemnél szülés előtt igényeltem és mire megszülettek kaptam 1 hasraütés szerint kiszámolt összeget.Amikor beküldtem a gyerek anyakönyvi kivonatát meg egy papírt akkor számolták ki rendesen
2016. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem kell táppénzre menned. ha szülés előtt igényled az azt jelenti hogy szülés előtt x (max 28 nappal) szépen otthon maradsz már, és onnantól ketyeg a 168 nap amire jár a CSED. ha szüléstől igényled, akkor meg vagy dolgozol süzlés napjáig, munkából mész szülni kvázi, vagy esetleg dolgozol mondjuk 36. hétig, aztán elmész 4 hét táppénre (ami 60%a a bérnek feltéve hogy legalább 2 év folyamatos biztosítotti idővel rendelkezel) és a szülést napjától kapod a CSEDET, 168 napig.

A CSED minden esetben 70%. nem kötelező táppénz, és nem 100% a csed.

azért lehet érdemes előtte táppénre menni, mert a GYED maximalizálva van, a CSED viszont nincs..előfordulhat tehát hogy mondjuk valakinek 500 e Ft a jövedelme, és akkor jobban jár ha a gyerek két éves koráig minél kevesebb a GYEDre jutó idő, mert GYEDnél tojnak rá hogy előtte sokat keresnél, a GYED nem lehet több százezervalamennyi forintnál...a csed meg igen, mert az nincs maximalizálva...így előfordulhat hogy a táppénz+cseddel vagy munkautolsó napig+cseddel jobban jár mintha már szülés előttről ketyegne neki a CSED

2016. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!