Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES ideje beleszámít a...

A GYES ideje beleszámít a táppénz jogosultsági idejébe?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha előtte csedet, gyedet kaptal és a munkaviszonyod sem szűnt meg, "igen". Mondjuk ebben az esetben pont irrelevans.


De gondolom, nem erről van szó, így nem.

2016. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha előtte gyeden voltál, és volt alatta munkaviszonyod, tehát úgy kaptál gyest, hogy fizetés nélküli szabadságon voltál. Ha csak "simán" gyesen voltál, akkor nem.
2016. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ha van mögötte munkaviszony.

Ha nincs, akkor nem.

2016. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyom megvan, a gyedet párom vette igénybe, én alatta fizetés nélküli szabin voltam, magam után fizettem a tb-t, és majd hamarosan már a gyes lesz aktuális, azt én veszem újra igénybe. Csak ugye táppénz szempontjából az eddig ledogozott időm elveszett, mert majdnem 1 év a fizetés nélküli szabi.
2016. júl. 27. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!