Meddig jár a GYES?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 gyerekem van. 2 tartósan beteg. Ők 5 ès 6 èvesek. A 3. kisfiam 6 hónapos. Most kèt gyerekre kapok GYESt. A közèpsőre ès a picire. A közèpsőre tudom hogy 10 èves korig jár, viszont a picire csak 10 hónapra állapították meg. Meddig járna rá egyèbkènt? Igènyeljem megint? Köszi a válaszokat

2016. aug. 19. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A GYES alanyi jogon jár 3 évig. Honnan jött ez a 10 hónap?
2016. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igènyeltem. Ès megkaptam a papírt hogy csak októberig van a legkisebbre GYESem. Eddig ugye úgy volt hogy csak egy gyerekre járt
2016. aug. 19. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

eddig se egy gyerekre járt, már 2,5 éve van gyed extra... 2014 januárjában vezették be. és minden egészséges gyerekre aki nem iker, 3 éves korig jár a gyes alanyi jogon. valamit nagyon elszúrtál.

gondolom valamelyik gyerekednek októberben lesz újra elbírálása, az keverheted be, mert leadtad azt is és neki járna addig, esetleg rosszul töltötted ki a papírt.

menj be a kormányablakhoz és add le rendesen a papírt a kicsire. a nagynak meg nem 10 éves koráig jár, hanem mindig 1 évig, amíg az orvosi szakvélemény szól. nyilván ott kell megnézni, az lesz az október...

2016. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!