Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 1 hét múlva lejár a gyesem...

Ha 1 hét múlva lejár a gyesem és azzal a dátummal beadom a felmondást a munkáltatómnak, felmo dhatok rendkívűli (azonnali) felmondással? Többi lent.

Figyelt kérdés

A régi munkahelyen a mostani körülmények mellett,miatt nem tudom vállalni a szerződés szerinti több műszakot. Ezért felmondanék. De! Találtam közben 1 műszakos munkahelyet ahol Gyes lejártával már kezdhetem is a munkát.

A munkáltatóm közös felmondást akar aláíratni.Lehet így?

Vagy azonnali felmondást adjak be indokkal együtt?


2016. szept. 23. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a baj a közössel? Jó az. Közös megegyezéssel, de egy fix dátummal ennyi.
2016. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a közös megegyezésbe (ez nem felmondás, ugyanis annak lehet jogkövetkezménye) azt foglaljátok, ami Neked is megfelel, akkor mi vele a probléma?


Azonnali hatályú felmondásra - próbaidőn túl - jogalapod nincs! Az egy szankcionális jellegű jogviszony megszüntetés, nem minden esetben alkalmazható, és mindig valamilyen szankcióval jár az egyik szerződő fél kárára. Határidőkhöz kötött, az indok kizárólag olyan lehet, amelyet az MT is "nevesít". Konkrétan szerződésszegés és társai. :)

2016. szept. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!