Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kistesó Gyed alatt érkezik...

A kistesó Gyed alatt érkezik meg. Akkor mit fogok kapni? Csed/tgyás picire, gyed a nagyobbikra vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés
Illetve még milyen plussz támogatások vannak két gyermekre. A meglévő babám és a pici között 10 hónap korkülönbség lesz.
2016. szept. 26. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok válaszolni sajnos, de engem is érdekelne mert mi is hasonlóan tervezzük majd a kistesót.☺😉
2016. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha van munkaviszonyod jelenleg is akkor mindkét ellátást fogod kapni. a csp összege nő, 26.600.-ra és az adókedvezmény 25000.- re


bocs az offért, de hogy lehet 10 hónap? eleve van ugye a 6 hét, utána meg még nem igen szokott lennni peteérés, nem?

vagy ez csak egy elméleti kérdés?

2016. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kettes szokot lenni peteérés akár 1-2 hónap után is beindulhat.
2016. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves válaszoló, 13 hónapos volt a meglévő kisgyerekem, amikor teherbe estem újra. Én csak jövő időben írtam.azért írtam úgy, hogy a meglévő és a pici, majdani pici :)

2016. szept. 27. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már 6 hetesen összehozták. :) Végül is lehet már akkor is peteérés.

Kérdező, kapod párhuzamosan a két ellátást, a nagyra a gyedet, a kicsire a csedet, majd gyedet. És plusz családival meg adókedvezménnyel kaptok még többet.

2016. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most akkor ha 13 hós volt akkor hogy lesz 10 hónap korkülönbség?
2016. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok ma nagyon tompa, de hogy lehet 10 hónap a kettő között, ha a nagy 13 hónapos volt,a mikor megfogant a kicsi?

Na mindegy, nem ez a kérdés, bár így, hogy nem tudom, ki pontosan mennyi idős, csak nagyjából tudok válaszolni.

Szóval kapod majd a gyedet a nagyra, amíg be nem tölti a 2-t, eközben a kicsire 6 hós koráig csed, majd utána gyed. Ha a nagy betölti a kettőt, rá kapsz gyest, a kicsire továbbra is gyedet, ha a nagy betölti a 3-at, rá már nem jár gyes csak a kicsire fogsz kapni gyedet, majd az ő 2. életévétől gyest.

Eközben jár a 25 E családi adók+26.600 Ft csp.

2016. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a nap rejtélye. :)

13 hónapos volt a meglévő mikor teherbe esett újra, de 10 hónap korkülönbség lesz.... az igen!

2016. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!