Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külföldről hazaköltözes...

Adrienn725 kérdése:

Külföldről hazaköltözes eseten, várandósan (1-2 honap) milyen támogatás vehető igénybe, ha az az elmult 6 évből csak külföldön leigazolható munkaviszony mutatható fel (folyamatos, megszakitasok nélküli, majd koltozes kor megszűnt)?

Figyelt kérdés
Szeretnenk hazamenni jovo nyaron, viszont terveink szerint mar egy kisbabaval a pocakomban (1-3 honap), hogy ne hagyjuk ki a családot sem ebbol a gyonyoru esemenybol. Viszont fogalmunk sincs, hogy ilyen esetben az államtól mire számíthatunk?!

2016. okt. 21. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A biztosított idődbe beleszámítana, de ha nincsen előtte itthon munkahelyed, magyarán a terhességed időpontjában nincsen itthoni meglévő munkaviszonyod, akkor csak gyes+csp., plusz a magzati adókeedvezmény (ha lesz kinek a fizetéséből jóváírni, pl. párodéból, ha házasok vagytok, ha nem akkor majd csak a születése után ), megszületése után családi adókedvezmény. A Gyes az 28500,-10% nyugdíjjárulék (3 éves koráig), a családi pótlék pedig egy gyermek esetén 12200 ft. Ennyi az annyi, értelemszerűen a gyermek születésétől járnak a juttatások.
2016. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem inkább legyen itthon munkahelyed teherbeesés előtt, mert akkor kapsz csedet gyedet.

Az időbe beleszámítják a külföldi munkaviszonyt, az összegbe nem.

2016. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Na én így voltam. De nem ennyire az elején jöttünk haza. Kaptam Csedet és Gyedet is. A lényeg, h a kiírt napon biztosított légy, tehát álláskeresõit akkorra kell idõzíteni, de úgy hogy még ne járjon le. Akkor kaphatsz minimálbér után. Annyi a hátrány, ha nem dolgozol mielõtt 2. gyereket vàllalsz, rá csak Gyes jàr. Na meg ugye macerás az ügyintézés. Mert a magyar munkaügyi lekéri a papírokat külföldrõl, de ugye ez 6 hónap is lehet. Majd meg kell szakítani az àllàskeresésit, utàna igényelni a Csedet, majd megint egy nap àllàskeresési majd Gyed... és ugràlhatsz milliószor be, na meg kell ehhez egy normális munkaügyis. Inkàbb itthon dolgoznék, hogy magasabb Gyedem legyen.
2016. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Na meg számolgatni, hàny nap jàr még, mikortól, meddig, mivel késõbb kapod meg az összeget a papírok miatt és egybe, ebbõl mivel utàna tudod megszakítani(a Csed miatt), vissza is kell fizetni, na meg a tb-t addig fizeted magad utàn, de bevétel ki tudja mikor lesz.....
2016. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
A piros kezecske nyomkodóstól kérdem, hogy mi baja van? Nem írtam rosszat, hanem az IGAZAT!
2016. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

semmilyen támogatás nincs mo. terheseknek. illetve magzati adókedvezmény, de ahogy a nevébn is van, adózni kell hozzá.

ha el tudsz helyezkedni a várandóságod alatt és a szülés pillanatában is biztositott leszel akkor beleszámit időben a külföldi munka igy kaphatsz csedet és gyedte ami a magyar fizud 70%a.

ha nem helyezkedsz el akkor az alanyi jogon járó segélyt és családi pótlékot tudod igénybe venni szülés után, ami 35ezer körül van

2016. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Az igaz, hogy terhesen nem jár semmi, de ha megszül és ezalatt jár neki az àlláskeresési, akkor kaphat Csedet, Gyedet és hiàba pontoztok le, akkor is így van, mert ÉN IS KAPOM! Igaz bonyolult az egész menete, maceràs. De TUDOM hogy így van, ugyanis tehesen (6 hó) jöttem haza külföldrôl. Az màs, hogy nem a legideálisabb,nem így csináltam volna, de kényszerhelyzet volt. Ja és minimàlbér után fizetik a Csedet, Gyedet, a kinti pénzt nem, csak az idōt szàmoljàk bele.
2016. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, a kérdező irta is, hogy 6 éve kint dolgozik, biztos elkerül a figyelmed....magyarországon minden ledolgozott év után jár egy hónap álláskeresési, maximum 3 hónap.

a kérdezőnek nincs az elmúlt 3 évben magyar munkaviszonya ami után járna neki a munkanélküli

2016. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt. 3 évet dolgoztam kint. Elôtte volt itthon. Munkanélkülit eun belül àt lehet vinni. Na mindegy.
2016. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 itkutya válasza:
Csicsen (nincs)
2016. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!