Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka GYED-en munka mellett?...

Apuka GYED-en munka mellett? Ki mit tud erről?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Nem terveztük ugyan, de eszünkbe se jutna elvetetni. A gond csak az, hogy pont úgy jön ki a lépés, hogy én nem leszek jogosult GYED-re. Ha jól tudom, a baba fél éves korától az apuka a rendes 8 órás munkája mellett megigényelheti a GYED-et, az ő fizetése után. Mellette pedig ugyanúgy dolgozhat, én fizetem magam után a tb-t és maradok itthon a picivel. Jól tudom? Még korábban így hallottam, de nem igazán vagyok otthona témában. :(
2016. nov. 17. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te lemondod a GYES-t 6 hónapos korától és onnantól fizeted magadnak a TB-t. Apuka dolgozhat rendesen és kapja a GYED-et mellette 2éves korig.
2016. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Azt nem tudom, hogy ez igy jár-e nektek, nálunk úgy volt, hogy apa megigényelte munka mellett a gyed extrát én pedig 2 óraba vissza mentem dolgozni. De úgy, hogy Te csak a TB-t fizeted azt sajna nem tudom, na hátha vannak itt nálunk okosabbak. 😊
2016. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így csináljuk. Én lemondtam a Gyes-t és fizetem a TB-t, férjem pedig munka mellett igényelte a Gyed-et és meg is kapta.
2016. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. És neki ugyanúgy számolják a GYED-et a munka mellett? Néztem kalkulátort, azért kérdezem. Mitől függ, hogy megkapja-e? Ugyanaz a feltétel-e, mint mondjuk nálam lenne? Vagyis, hogy legyen élő munkaviszony x idő óta? Bocsi a sok kérdésért, de kb. most ezen múlik a jövőnk. :)
2016. nov. 17. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A feltételek ugyanazok mintha az anya venné igénybe. Tehát szülés előtti 2 évben minimum 365 nap munkaviszony és szülés napján is élni kell a jogviszonynak.

Természetesen úgy is igényelni tudja a gyedet, hogy te nem dolgozol, hanem fizeted magad után a TB-t. Annak semmi köze ehhez.

2016. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is igényeltük. Minden igénylés simán ment.
2016. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek akkor örülök. Még valamit hagy kérdezzek meg. Ugye ő mindenképp dolgozik majd mellette, szóval a baba 6 hónapos korától igényelhetjük csak, addig én igénylem a GYES-t. Apuka GYED-ét akkor mikor kell majd elkezdenünk intézni?
2016. nov. 17. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom július végén töltötte be a fél évet. Én július elején elkezdtem intézni. Megírtam a GYES lemondót, letöltöttem a NAV programot a TB-hez, kitöltöttem a GYED igénylőt a férjemnek. Szeptemberben a fizujával meg is kaptuk az elsőt.
2016. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 17. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!