Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED, GYES - Hogy alakulnak a...

GYED, GYES - Hogy alakulnak a pénzügyek, ha valaki munkatapasztalat nélkül megy el szülni kb. egyetem után rögtön?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy államvizsga után 1-másfél hónapra születik egy gyermekünk. Munkaviszony híján viszont jár ugye az egyetemi GYED. Ha az első gyermek születése után tervezünk még kettőt, tehát az első baba születésétől számítva legkorábban kb. 6 év után megyek el dolgozni, akkor ebben a 6 évben az anyaságért járó juttatásokból mi és hogyan, hány évig jár? (Ez esetben ugye kb. 2 év van a gyerekek között, persze ez csak elmélet, ja és a férj dolgozik, tehát az anya lenne otthon.)

Annyi világos, hogy ez esetben az egyetemi gyed csak az első gyermek után jár, és az is csak egy évig. A GYES viszont minden gyermek után ugyanannyi? És van különbség a GYES összegében a tekintetben, hogy az édesanyának volt-e a gyerekek előtt munkaviszonya vagy nem volt? Illetve az adókedvezménynél ugyanez a kérdésem: számít, hogy dolgozott-e az édesanya vagy nem?

Érdekel mindenféle tapasztalatmegosztás a gyermekvállalás - pénzügy - munkatapasztalat hiánya kérdéskör tekintetében. (De most elsősorban tényleg anyagi szempontból, mennyi az annyi... a nehéz elhelyezkedés stb. témákban máshol is tájékozódom, de a pénzügyek kérdésében szeretnék utánajárni a dolgoknak, mert vannak fehér foltok.)

Köszönöm előre is a segítő válaszokat! Ja igen, és mindez csak egy elméleti kérdés, mielőtt még bárki nekem esne, puszta érdeklődés, mert nem látom át ezt a területet, pedig érdekelne. :) Köszönöm!



2016. nov. 28. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyed úgy lesz ahogy irtad. A gyes mindig mindenkinek ugyanannyi.
2016. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyed ahogy irtad. Utána gyes,ami mindenkinek ugyanannyi. Egyszerre jár több gyerekre is. 25650 kb az összege.

Adókedvezmény emellé nem jár.

Gyedre jár egy gyerekre 10ezer,kettőre 25, háromra 99ezer. Nyílván annyit kapsz ki a kettő vagy három után járóból ami a bruttó és nettó gyeded között a különbség.

Apuka házasság esetén a terhesség 13.hetétől kérheti utánuk,ha nincs házasság,akkor ha megszülettek utána,de csak talánn a következő évi bevalláskor visszaigényelve,s januártól a bevallás évében havonta.

Családi potlék is jár.

Három gyereknél az adóhoz br 310ezres fizetés kell.Három gyereknél családanya lehetsz,a legkisebb 7éves koráig,havi összege kb a gyesé,ezt nem tudom. Amellett heti 30órát dolgozhatsz.

Elhelyezkedés. Baromi nehéz,főleg mivel állandoan beteg lesz valamelyik nagy valószínűséggel.

2016. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 babyboom567 ***** válasza:

szerintem butaság ennyi évre ilyesmiket kiszámolni,ugyanis minden mindig változik,új szabályok,elvesznek ezt azt,sőt az ember elképzelése is,(pl tesómék 2 gyereket akartak, de olyan nehéz szülése volt,hogy eleinte azért nem,aztán bebukták a lakáshitelt,aztán beteg lett és most már nem is lesz több),

Mondjuk ha már leállamvizsgázol,én a helyedben dolgoznék kicsit,mert nagyon nagyon nagyon nehéz lesz 3 gyerek mellett, mindenféle munkatapasztalat nélkül munkát találni.

De a kérdésre válaszolva,jelen pillanatban úgy van ahogy előttem leírták.

2016. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!