Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudtok olyan tb tanácsadót...

Tudtok olyan tb tanácsadót ajánlani Bp-en, aki átnézi az anyagot és segítséget nyújt abba, hogy a kismamákra, anyukákra vonatkozó tb-t hogyan jó igénybe venni úgy, hogy anyagilag a legjobb legyen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tb és tp is ugyanolyan kismamának,anyukának,és gyermektelennek is. Mi a kérdés?
2017. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyerektelen is igénybe vehet gyedet?
2017. jan. 1. 12:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy. Fejtsd ki, hogy pontosan mire gondolsz. Mi a kérdés?
2017. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész kérdés zavaros. Ha dolgozol, akkor a munkáltató a béred alapján fizet utánad TB-t, tehát fedezve van. Ha nem dolgozol, akkor meg magadnak kell fizetned, 7.000 Ft körüli összeget havonta.

Ezzel nincs mit bűvészkedni, mert vagy van tb-d vagy nincs. Ha nincs, akkor csak sürgősségi ellátásra vagy jogosult, minden mást vagy megtagadnak vagy az OEP kiszámlázza.

2017. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem budapesti, de tudok ilyet. Nekem is ő segített. Az anyagokat e-mailben elküldtem neki, ill. ha kellett még valami rákérdezett. Egy nagyon részletes anyagot kaptam tőle, több variációt kidolgozva. És azóta is segít, ha szükségem van rá. Tehát garanciát vállal arra amit leír.
2017. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5, ne haragudj, de nincs variáció, max akkor, ha te magad vagy a saját foglalkoztatód. A legtöbb tb-tanácsadás táppénz-csalással manipulál, mikor menj, mikor maradj, totál törvénytelenül.

Amikor munkavállaló vagy, terhes, akkor nincs mit variálni, ahhoz meg nem kell fizetned, hogy eldöntsd, mikortól kéred a csedet.

2017. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Tehát garanciát vállal arra amit leír.



ez meg nettó hülyeség.

2017. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert miért ne lenne választási lehetőség. Több minden lehetőség lehet, lehet hogy gyed/gyes+tp- is mehet, lehet nem. Lehet gyed/gyes + a fizuja (munkakör függvénye, vagy éppen a felgyűlt szabik kivétel) stb. Nem mindegy mikor fog szülni. Lesz-e kedvezményszabálya vagy első baba és nem mindegy mi lesz az alapja (főleg ha esetleg pótlékkal dolgozik vagy vannak év végi prémiumok stb).

Ráadásul anno nekem a második babánál még a tényleges bér számításnál nem kellett a min. 30 nap. Így nekem az volt a legkedvezőbb, ha kiveszek 10 nap szabit, majd tp szülésig és még így magasabb napi átlagot értem el, mint előtte (pedig a fizum nem emelkedett, csak a napi átlagszámításnál nem volt mindegy a bérezett napok száma). Most ebből a szempontból nehezebb "trükközni". És igen garanciát vállal arra amit leír és elmond, mert pl nekem egy sokkal kevesebb alapot akart a munkáltató és az Oep is megállapítani, ő megfogalmazott egy hivatalos levelet a hivatkozásokkal, amivel kértem a felülvizsgálatot az Oeptől, ill. közben én pluszban kértem egy állásfoglalást a Gazdasági Minisztériumtól (amiben ugyanazt leírták, mint a tb tanácsadó, még számolással le is vezették, hogy nekem van igazam), ezt együtt mellékeltem így az OEP és a munkahely is elfogadta és visszamenőleg megkaptam a magasabb alapot. Ez nekem havi 15ezer különbséget jelentett. És hozzáteszem volt olyan "tanácsadó", aki közölte ugyanezekkel az adatokkal, hogy nincs mit tenni a kisebb összeget fogom kapni és a későbbiekben nem "utángondoz" vagyis igen, de esetleg pénzért. Na abból a "szakértelemből" nem kérek. Ő pedig azóta is (3 éve) ha valami gond merül fel válaszol ingyen bérmentve. Pl most a 3. babánál is simán leírta, hogy jó lesz úgy van sem ahogy gondoltam (mivel közben én is elkezdtem ezen a téren képezni magam, de azért ott még nem tartok, hogy tanácsadó legyek :))

2017. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szóval a lényeg nem hülyeség, hogy garanciát vállal, ha ért hozzá akkor miért ne tenné?

És mint írtam nem táppénz csalásra buzdít, de nem mindegy milyen lesz az ellátás alapja, ha első baba is, nem mindegy mikortól igényli pl a csedet sem, ha pl tud dobni a számítási időszakon és akkor a gyed is esetleg magasabb lesz vagy max.

Nálam is csak azért került be a tp, mert eleve azon lettem volna kezdetektől, de így hogy vettem ki akkor pár nap szabit és úgy kezdtem meg a tp-t, jobb ellátást kapok.

Persze ahogy írtad egyszerű esetnél nincs értelme. Első terhességnél nálam sem merült fel, mert végig dolgoztam.

2017. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mikor fog szülni.


Normális ember nem az alapján esik teherbe, hogy pénzügyileg mi praktikus.

2017. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!