Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt a...

Szchylla kérdése:

A családi adókedvezményt a táppénz esetén a bruttó bérből számolják, vagy a bruttó bérből számított bruttó táppénzből?

Figyelt kérdés
120.000 a bruttóm, táppénzen vagyok,mert jön a második bébi. Megvan a folyamatos 2 év munkaviszonyom. Milyen összegekre, s hogyan számìthatok( ha én havonta igényelném, amit lehet)? Ha megosszuk apával, s ő csak májusban igényli vissza a ráeső részt, kell a munkáltatójához leadni igénylőlapot

2017. jan. 5. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A br. Táppénz összegéből természetesen, hiszen aķkor abból adózol.
2017. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig a befizetendő adót tudod igényelni. Most a te esetedben a táppénzed adóját.


A párodnak nem kell nyilatkoznia, ha nem kéri havonta (bár találkoztam munkáltatóval, aki arról is nyilatkoztatta a dolgozót, hogy nem kéri érvényesíteni havonta).

2017. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ADÓKEDVEZMÉNY! szó szerint az adónak a kevezménye. egy be nem fizetett adóból nem tudsz adókedvezményt érvényessíteni.


pontosan annyi pénzre számíthatsz amennyi adót fizetsz és abból amennyit lehet érvényesíteni...

2017. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!