Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két év lassan letelik a gyed!...

Gagyi1 kérdése:

Két év lassan letelik a gyed! Idáig mindent a munkahelyem intézet! A gyes-t is a munkáltató intézi vagy azt már nekem kell? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyest neked kell.

Ahhoz nincs köze a munkáltatónak. Ha van ügyfélkapud, ott nagyon egyszerűen meg tudod igényelni.

2017. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszát!

Nincs ügyfélkapun hogy lehet?

Kb mikor kell elkezdeni az intézkedést? február 26-án tölti a két évet a kicsi!

2017. jan. 5. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én okmányirodában csináltattam az ügyfélkapu regisztrációt.
2017. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már most igényeljem a gyest vagy csak ha lejárt a gyed?
2017. jan. 5. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
30 nappal előtte igényeltem a gyest,gondoltam az úgy jó lesz és minden folyamatos... úgy vissza utasították mint a sicc :S felhívtam őket és közölték,hogy ha 2 héttel előbb igénylem akkor is vissza fogják utasítani. Max 4 nappal előtte küldjem el az igényemet :O Én kicsit más tapasztalatokat olvastam,de ezek szerint ebbe a megyébe ilyen kis genyók vannak. Persze az ünnepek stb most bekavartak és ezt jó lett volna elkerülni mert a határozat meg kellene nekem... a dec 10.én leadott igénylésről hír még nincs és pénz se
2017. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ügyfélkapun kértem 3 héttel gyed lejárta előtt. 1 hét múlva hozta a postás a határozatot.

Pest megye

2017. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már akkor igényeltem mikor már lejárt a gyed. Szintén ügyfélkapun, és még így is folyamatos volt. Rá 1 hétre volt esedékes a csp, és már meg is jött vele az iďöarányos gyes. Neked is elég február közepe felé megigényelni.
2017. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem sincs ügyfélkapum, a közelben lévő okmányiroda megszűnt, kormányablak jó messze van. Anyukám munkahelye mellett viszont van egy, úgyhogy nekem ő intézte meghatalmazással. Dec. közepén járt le a gyed, december első napjaiban intéztük, nem volt semmi fennakadás.

(Munkahely már nem intézi, MÁK is lepasszolta, úgyhogy ügyfélkapu, okmányiroda, kormányablak: ezekből lehet választani.)

2017. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 5. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!