Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire leszek jogosult? Csak...

Mire leszek jogosult? Csak Gyesre vagy Csedre és Gyedre is? Nem igazán értem.

Figyelt kérdés

Áprilisban fogok szülni, jelenleg táppénzen vagyok itthon. A munkaviszonyom ugye él, augusztus 1-től van szerződésem. Előtte is dolgoztam, de ott csak fél honapot voltam kb bejelentve, egyébként alkalmival csak. Azelőtt pedig 11 hónapig (április 6án szűnt meg) csak 4 órás bejelentéssel foglalkoztattak. Jogosult leszek a Csedre és a Gyedre, vagy csak gyest fogok így kapni? Nekem egyértelmű volt hogy mivel normális munkahelyről jöttem el táppénzre, majd szülni, így jár mindkettő, de annyi mindent olvastam hogy már nem vagyok benne biztos.


Előre is köszönöm a válaszokat!


24 hkm



2017. jan. 6. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
41%
A szülést megelőző 2 évből kell minimum 365 nap munaviszony összesen. Tehát neked 2015 áprilisától. Szóval meglesz, jogosult vagy csedre, gyedre. Az összeg meg a jelenlegi munkahelyeden elért jövedelmed alapján lesz számolva.
2017. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.:)
2017. jan. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!