Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2012 óta vagyok itthon a...

2012 óta vagyok itthon a gyerekeimmel az elsővel illetve a másodikkal. Hogy fizeti ki a munkáltatóm erre a 6 évre a szabadságaimat?

Figyelt kérdés
Ha én most felmondok, mert találtam jobb munkát, ki kell fizetnie erre a 4 évre a szabadságaimat? Nemsokára kellene visszamennem, de sokkal jobb munkát találtam és inkább felmondanék. Akárhogy számolom 4 év nem kevés szabadsággal jár együtt, nem szeretném veszni hagyni.
2017. jan. 8. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam 5 évre jár-e és ha felmondok mikor fizetik ki?
2017. jan. 8. 17:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem 5 évre jár a szabadság, hanem a CSED idejére és a GYED első fél évére, illetve régebben a GYED első évére járt. tehát nagyjából a két gyerekre összesen max. 3 évnyi szabadság jár, de inkább csak 2, attól függően hogy 2012-ben még melyik szabályozás volt érvényben. És igen, ezt a munkáltatódnak ki kell fizetnie.
2017. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ezt a 2-3 éves szabadságot kifizetik, mikor felmondok?
2017. jan. 8. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra akartam kitérni, ugyanúgy érvényes erre is a három napos időintervallum?
2017. jan. 8. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszonyod megszűnése után 5 munkanapon belük kell kifizesse. De a munkaviszonyod nem feltétlenül akkor szűnik meg, mikor beadod a felmondást. Meg kellene nézned a szerződésedben, hogy van-e felmondási időd, és az mennyi. Ha pl. egy hónap a felmondási időd, akkor arra az időre kiveszed a szabadságod egy részét, és mikor az lejár, akkor kell kifizessenek.
2017. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na ha en munkaltato lennek ezert nem alkalmaznek noket.
2018. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!