Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzre számíthatok...

Mennyi pénzre számíthatok körülbelül majd szülés után?

Figyelt kérdés
Igazság szerint szinte semmit nem tudok a témával kapcsolatban. 1-2 éven belül szeretnénk a párommal gyereket vállalni. Tavasszal kezdek először Magyarországon dolgozni, nincs semmilyen munkaviszonyom itt még. Csak minimálbérre leszek bejelentve. Meddig kell dolgoznom ahhoz, hogy bármit kapjak szülés után? Vagy hogy mennek ezek a dolgok?
2017. jan. 16. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
2017. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

2 évig kell ahhoz, hogy max időre kapd a gyedet, 1 évig ahhoz, hogy legalább 1 évig kapd. Illetve a szülés pillanatában is kell munkaviszony. Nem dolgoznod kell, hanem táppénzen, csed-en lenni, így kapod a gyedet. A minimálbér most 127e ft (br.), ha a legalsó szintet nézed (végzettség nélküli). Ennek a CSED-e 76e, a GYED-e 66e ft. Ehhez jön a családi, ami 12,200 meg az adókedvezmény, ami 10e. Vagyis az első 6 hónapban kapsz 76e+12e+10e= 98E ft-ot, utána a 2. életévéig 88e-t.

Ha nem dolgozol vagy nem vagy biztosított, akkor gyes+csp ami 25650+12200

2017. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a 2 éves gyed-es dolgot már eltörölték.Most már mindenki két évig kapja,akinek megvan 2 éven belül a 365 napja.
2017. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
3#-as: akkor is, ha nincs munkaviszonya a szüléstől számítva? ( de előtte megvan a 2 év)
2017. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A gyed feltétele,hogy 2 éven belül meglegyen a 365 biztosított nap,illetve a szüléskor legyen élő munkaviszonya,vagy részesüljön álláskeresési járadékban.Illetve akkor is jár,ha a szülés és a munkaviszony megszűnése között nem telt el 42 napnál több.3-as voltam
2017. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
basszuskulcs, kiszámoltam neki, leírtam, egy momentumban nem voltam naprakész, és ezért le kell pontozni???? ki írt neki még adatokat, számokat??? elmentek ti a büdös francba így segítsen az ember!!!! ráadásul teljesen jó számokat írtam
2017. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Basszuskulcs, en senkit nem pontoztam le. Csak most olvasom a válaszokat, amiket köszönök mindenkinek.
2017. jan. 17. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:
nem is rád vonatkozott...
2017. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!