Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a munkaszerződésem június...

Ha a munkaszerződésem június 30-val lejár, utána táppénzre nem leszek jogosult? Többi lenn!

Figyelt kérdés
Vendéglátóegységben dolgozom, elég régóta ugyanott. Június 30-án lejár a munkaszerződésem (a munkáltatóm mindenkivel csak fél éves szerződéseket irat). Én jelenleg 8 hetes 3 napos terhes vagyok. Áprilistól szeretnék táppénzre eljönni. De az a kérdésem, hogyha június 30-val lejár a szerződésem akkor szülésig ( augusztus vége) már nem kapom a táppénzt? Vagy hogy van ez?
2017. jan. 19. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

Első körben megnézném a helyedben az ügyfélkapun, hogy egyáltalán be vagy e jelentve...

Fél éves szerződések LOL...

2017. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

És a fél éves szerződésedet már többször megújította?

Mert ez szabályellenes, ezzel érdemes munkaügyi bíróságra menni, és akkor kell kapj határozott idejű szerződést, és minden problémád megoldódik. (Mert így gyed se járna.)

2017. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ügyfélkapun neten meg tudom nézni? segitenétek hogy kell?

2014 november óta vagyok oda bejelentve és azóta csak fél éves szerződéseket irat folyamatosan!!! Igen nagyon gáz, valamit biztosan tenni fogok, nehogymár az ő hülyesége miatt én és a babám elessünk attól a pénztől amiért már megdolgoztam és jár!!!! Most nagyon mérges vagyok...

2017. jan. 19. 19:27
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Ha van regisztrációd akkor meg tudod nézni igen.

Kormányablaknál, vagy okmányirodában lehet regisztrálni ingyenesen.


Te az adóbevallásaidat sosem adtad még be?

Vagy sosem igényeltél vissza?

Hogy hogy nincs ügyfélkapud? xD

2017. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De termélszetesen beadtam az adóbevallásom illetve a könyvelőm intézte.
2017. jan. 19. 19:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem mehetsz jun 30 után táppénzre. Ha ügyeskedsz az álláskeresésivel, akkor kaphatsz csedet/gyedet, a minimálbér után.
2017. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Így van, a szerződés lejártával megszűnik a táppénz jogosultágod is. Álláskeresési járadékkal kaphatsz csedet, gyedet. Viszont a szerződéseket te írtad alá, ennek tudatában vállaltátok a babát. Nem a munkáltatóra kell mérgesnek lenni, hogy erre meg arra nem leszel jogosult.

Nem szép, hogy így foglalkoztat, valszeg pont a kismamákat szeretné ezzel kivédeni, de neked meg más, "normális" állást kellett volna keresned, ha gyereket akarsz.

2017. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És ha új szerződést irat velem ami tovább szól, Olyat lehet?
2017. jan. 19. 21:27
 9/19 A kérdező kommentje:
Még annyit mondanék, hogy 90%-ra mondták, hogy természetes úton nem jöhet össze a baba, én azért maradtam itt, mert februártól kezdtem volna el egy tanfolyamot és ahhoz kellett volna a fix jövedelmű munkahely...rendben van, nem védekeztünk, de csoda, hogy összejött.
2017. jan. 19. 21:31
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
nem kell ügyeskedni az álláskeresésivel, be kell jelentkezni,, majd csedet igényelni a szülés várható idejét megelőző 28 nappal. Ehhez csak egy hó álláskeresési kell, annyi meg járni fog.
2017. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!