Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 17 hónap munkaviszonnyal...

17 hónap munkaviszonnyal fogok szülni. Kevesebb juttatás jár emiatt, vagy dolgoztam eleget?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végzek, szóval gondolom az utolsó hónapban már nem dolgozhatok, akkor milyen juttatás járhat, és az hány százaléka a fizunak? Aztán az első fél évben CSED, ugye? Még csak most próbálom összetenni a képet. Ha a fél év letelt, én visszamennék dolgozni, és apuka maradna otthon, ő akkor GYEDre mehet? Vagy keverem a juttatásokat? Mire számíthatunk, mit kell igényelni? Köszönöm a segítséget!
2017. jan. 25. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég. 2 éven belül kell 365 nap (+a szülés napján fennálló biztosítási jogviszony, ami ugyanakkor nem azt jelenti hogy a munkahelyről kell menni szülni).


Táppénzen még sose voltál?

A szülés várható ideje előtt 28 nappal már megkezdhető a CSED.

Ha mégse bírnád addig a munkát, táppénz arra az időszakra. Ez 50 %, mert nincs 2 éved (60 %-hoz annyi kellene).


Igen, CSED után GYED, és apuka is igényelheti, de munka mellett is.


Azt már inkább nem fejtegetem, hogy minek a gyerek, ha csak fél évet akarsz rászánni.

2017. jan. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ. Természetesen nem csak fél évet akarok rászánni, tisztában vagyok vele, hogy ha egyszer szülök, akkor remélhetőleg halálomig lesz egy gyerekem, a vele járó felelősséggel és örömmel együtt. De őt a párommal közösen vállaljuk, neki is ugyanannyi joga van foglalkozni vele, mint nekem, azért döntöttünk úgy, hogy ő marad otthon vele fél éves kora után. Nyilván mi ismerjük a saját személyiségünket és képességeinket, és úgy gondoljuk, hogy kis családunknak így lesz a legjobb.
2017. jan. 26. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első valaszolohoz lenne kerdesem hogy arra van valami szabályozás hogy szülés előtt mennyi idővel mehetek táppénzre? Mert én meg most vagyok 7hetes terhes. Es 3 műszakban dolgozok de a háziorvos is ajánlotta hogy az éjszakát nem kellene vallanom.
2017. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem írsz ki kérdést?


Terhes nő nem dolgozhat éjszaka és nem is túlóráztatható. Ehhez elég szólni a munkáltatódnak, hogy bocsi, ne ossz be, mert gyereket várok!


Táppénz csakis keresőképtelenség esetén jár. A nincs kedvem dolgozni, nem ok. A terhes vagyok sem ok.

A terhes vagyok és az eü-i állapotom indokolja, hogy otthon pihenjek = ez jogosít csak táppénzre.


Sokan akkor is a táppénz választják, ha a munkakörük nem alkalmas terhesek számára, holott ekkor 1) köteles a munkáltató terhesen is végezhető munkát ajánlani; 2) ha nem tud, távolléti bért fizet, ami 40 %-kal több, mint a táppénz.

2017. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!