Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik jövedelmet veszik...

Melyik jövedelmet veszik alapul a TGYÁS-hoz és a GYED-hez?

Figyelt kérdés
Február 20-án lejár a szülés utáni szabadságom. 21-től viszont új munkahelyen kezdek dolgozni, magasabb fizetéssel. 7 hetes terhes vagyok a 2. babával. Ilyen esetben csak az új cégnél kapott jövedelmet veszik alapul a TGYÁS, GYED kiszámításánál (szeretném a magasabb bér után kapni a kettőt)? Minimum hány biztosított nap kell a magasabb ellátásokhoz?
2017. febr. 1. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már CSEDnek hívják a Tgyást.

Igen, csak az új munkahelyen szerzett jövedelem számít.

Az ellátáshoz akár 1 nap ledolgozott is elég. Bár nem hiszem, hogy örülne a cég, ha ledolgozott nap nélkül mennél táppénzre.

2017. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
az új szerint fogod kapni. viszont csak a szerződés szerintit tudják nézni ha nem lesz meg 120nap és ugye arra kell figyelned, hogy a tp-es napjaidnak a kerete 0 lesz, majd csak annyi lehet tp-en amennyit dolgoztál is az új helyen
2017. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is akarok elmenni táppénzre még. Ezzel kapcsolatban viszont még abban tudsz segíteni, hogy ha esetleg nem bírnám végig a munkát szülésig (több, mint egy óra vonattal az út a lakóhelyem és a munkahelyem között, csak oda) és el szeretnék menni táppénzre hamarabb, akkor hány nap táppénzre vagyok jogosult? Mivel új munkahelyem lesz, nem tudom, hogy csak az itt ledolgozott napok arányában illet-e meg a táppénz, vagy a korábbi munkaviszony miatt akár már 1 hónap munka után is járna a táppénz a szülésig?
2017. febr. 1. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam a 2. hozzászólót. Én is erre gondoltam, sajna :-( Tehát, ha mondjuk 4 hónapot dolgozom, akkor 4 hónap táppénzt kaphatok?
2017. febr. 1. 14:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Találtam ezzel kapcsolatban egy leírást, itt pont az ellenkezőjét írják.

[link]

2017. febr. 1. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mivel folyamatos a biztosítási jogviszonyod ezért nem csak az új helyen ledolgozott időszak alapján mehetsz táppénzre.

2017. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!