Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

12 hetes terhes vagyok es tappenzen, a munkahelyemen szoltak hogy maradjak is es hogy ilyen esetbe nem ok fizetnek majd ki hanem az OEP, a kerdesem az lenne hogy nekem valamit kene inteznem?! Vagy a munkaltato elintezi es majd kuldik postan?

2017. febr. 8. 18:00  Privát üzenet  

A válaszok
Havonta (én mondjuk 2 hetente járok) elmész a háziorvoshoz a táppénzes szelvényedért,ezt leadod a munkáltatónak,aki toválbbküldi az OEPnek,bár azt hiszem van ahol azonnal az OEPnek kell postázni. És majd e szerint kapod a táppénzt. Az OEP beérkezéstől számított 21 napon belül utal. Én ezért is küldöm 2 hetente a paíromat mert volt hogy elsején leadtam,a munkáltató csücsült rajta egy hétig,majd továbbküldte,aztán pénzt csak hónap végén kaptam. 31hkm

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. febr. 8. 18:07 Privát üzenet
Úgy van, ahogy az első írta. Viszont a munkáltató milyen alapon mondja, hogy maradj táppénzen?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. febr. 8. 18:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

mert hogy felvettek a helyemre mast

# 3/6Időpont 2017. febr. 8. 18:54 Privát üzenet

Nos, majd a munkáltató megoldja a saját maga kreálta problémát, te nyugodtan mehetsz dolgozni, ha akarsz és tudsz. Nyilván nem mindegy, hogy 60% tappenz kapsz a terhesség végéig vagy 100% fizetést.

A tappenzes papírt amúgy minden esetben a munkaltatonak kell leadni, az ő dolga továbbítani az OEP felé

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2017. febr. 8. 18:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hat igen, tegnap epp mondtam paromnak,hogy mar alig hanyok es mar jobban erzem magam uhogy vissza kene menni .. erre meg :/

# 5/6Időpont 2017. febr. 8. 19:38 Privát üzenet
Nem kényszerithet táppénzre.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. febr. 8. 21:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Baj ha még a 12. héten se mondom el a munkahelyemen, hogy terhes vagyok?
A munkahelyemen apr.1-tol megbeszéltük a főnökkel, hogy megszüntetjük a munkaszerződést, közben ma ( ápr. 04) megtudtam, hogy terhes vagyok. Még nem írtam alá a felmondást, mit...
4órában vagyok bejelentve a munkahelyemen, de 7et dolgozok! Babát tervezünk azt mondta a főnököm támogat, de ha besikerült szóljak és akkor bejelent többet! Hogy hamár terhes vagyok iet lehet?
Felmondtak nekem a munkahelyemen. Jelenleg a felmondási időt töltöm. Azonban lehetséges hogy terhes vagyok, amit jövő hét elején fog megerősíteni az orvos ha valóban ez a helyzet?
Gyesen vagyok, hamarosan lejár, ha a kiadott szabadságok ideje alatt lennék újra terhes, határozatlan idejű szerződésem van a munkahelyemen, hogyan alakulna tovább a helyzetem,...
Meddig lehetek táppénzen ha veszélyeztetett terhes vagyok, de az utolsó munkahelyemen nem volt meg a 180 bedolgozott napom? Kitart a táppénzem a szülés időpontjáig?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!