Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megéri harcolni a béremelésért...

Megéri harcolni a béremelésért ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok az első gyermekkel és érkezik a második. Kivettem a szabadságokat és jelenleg táppénzen vagyok. A GYED alatt volt béremelés a cégnél ami könyvelő szerint nekem nem jár(ezt amúgy kétlem) Viszont úgy olvastam, hogy a második gyermeknél az első után járó ellátás lesz majd ugyanúgy ILLETVE megnézik az aktuális szerződés szerinti bért és akkor a kedvezőbbel számolnak. Valóban így van? Mert akkor a vezetőség felé megérné utánna menni! Nekik ez csak papíron lenne emelés, nekem viszont jobb lenne. Jól értelmezem?
2017. febr. 10. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Azt nem tudom,hogy nálatok cégen belül mi van,ha multiról beszélünk,ott minden ilyen jellegű döntés a vezetőségen múlik és az ő szubjektív döntéseik alapján,de azt hozzáteszem,hogy ha papíron emelnek,akkor az adók miatt mindenképpen többet fizetnek,csak max nem neked,hanem az államnak.
2017. febr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk a beremeles a kismamanak is jar de UTOLAG, ha visszament dolgozni. Akkor visszamenoleg jar. Ha te vissza sem mesz, hanem egymas utan szulsz akkor lehet majd akkor kapod meg amikor dolgozol majd ismet. Nalunk igy van.
2017. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Attól függ, milyen munkahely, én pl. állami cégnél dolgozom és azért emeltek, mert állambácsi úgy döntött, így nekem is járt, de valószínűleg a könyvelő jobban tudja.
2017. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem, miért ne járna, mert papíron visszamentél dolgozni, csak most épp keresőképtelen vagy. De bármikor lehetsz keresőképes, és akkor munkába állsz (tudom, hogy a valóságban nem így van, mert szülésig táppénzen vagy, de elvileg lehetne így).


Ez a kötelező minimálbér/garantált bérminimum emelés, vagy egyéb béremelés volt?

2017. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
En is anyuka vagyok, es most kismama, de eszembe nem jutna igy, hogy egyik gyereket szulom a masik utan es a ketto kozott tappenzen vagyok, FIZETESEMELESERT nyuglodni...azt nalunk a munkaert/ jo munkaert adjak. Ne erts felre, szive joga ha valaki egymas utan szul es nem dolgozik a gyerekek kozott, de erre fizetesemelest? Mire fell?
2017. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

Annak h most papíron felemelik a béred semmi értelme, mert a következő gyereknél nem az lesz a gyed alapja.

Fizetésemelést majd akkor fogsz kapni ha tényleg visszamész dolgozni.

2017. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem reagálom le néhány előttem szólót csak a kérdésedre válaszolok.

Ha általános béremelés volt akkor azt neked is meg kell adni mikortól megszűnt a fizu nélkülid. És igen amikor majd csedre/gyedre leszel jogosult akkor is megnézik a szerződés szerinti béred ill. az előző ellátás alapját és amelyik kedvezőbb azt kapod.Tpre is azt kellene már kapnod.

2017. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1. : fizetés nélküli szabadságon vannak a kismamák, nem fizetnek utánuk adót :)


5-ös: 11évet dolgoztam végig a cégnek, indítottam új üzletet és vállaltam rengeteg munkát és felelősséget béremelési ígéretekkel, de valós emelés nélkül. Végül pont abban az évben valósult meg az emelés mikor kismama lettem. A "nyüglődésem" talán nem alaptalan! Az meg, hogy miért így vállalunk gyermekeket nem tartozik a kérdéshez, pláne nem tartozik az olyan rosszindulatú emberekre, mint te!

2017. febr. 10. 14:44
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7.: köszönöm, h megértetted és a kérdésemre válaszoltál! :)

Azt nem bánom, hogy a szabadságot és a Tp-t a mostani fizetésemen számolják, de két év GYED hosszú idő, és ha esélyem van rá, szeretnék jobban járni.

Jól gondolom, hogy így már nem jár plusz kiadással a cégnek a béremelés amíg újra aktív állományba nem leszek? (Akkor meg így is úgy is felemelnék)

2017. febr. 10. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
7-es vagyok, így van, te egy fillérbe nem kerülnél a cégnek azzal, ha a munkaszerződésedbe bekerülne a magasabb bér, főleg, ha csak a csed, gyed miatt érdekel. Hiszen azt úgysem a cég fizeti neki, ergo neki nem kerül semmibe ( a papírmunkától eltekintve), viszont az alapod szempontjából ugye nem lenne mindegy.
2017. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!