Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munka nélkül, gyerekkel...

Munka nélkül, gyerekkel itthon milyen ellátást kapnék a második babára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg itthon vagyok a kislányommal, vele jogosult vagyok csed-re, gyed-re viszont közben lejár a szerződésem és nem lesz munkahelyem. Az jutott eszembe, hogy akkor ha majd érkezik a tesó akkor csak gyest fogok kapni? Csak akkor kaphatok majd csed/gyed ha elhelyezkedem és dolgozok min. 365napot?



2017. febr. 14. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól írod. Ha lejár a szerződésed, akkor passzív jogon fogod kapni a csedet v. gyedet. A következő babánál csak gyesre leszel jogosult, ha nem dolgozol és nem lesz meg a 365 napod a szülést megelőző 2 évben.
2017. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A második gyerekre fél éves korától igényelhet az apa GYED-et.
2017. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért van lepontozva a 2. válaszoló? Úgy van ahogy írja. Már ez is egy alternatíva.
2017. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én nem pontoztam le senkit, számomra hasznosak voltak a hozzászólások.

Egyébként ha apa veszi igénybe a gyed extrát akkor magam után fizetnem kell a tb-t, ugye? S olyat lehet, hogy esetleg még gyesen vagyok a nagyobbal apa pedig gyeden a kicsivel? Gondolom ez igy nem megoldható.

2017. febr. 14. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te vagy mindkettővel, vagy az apa. Jól gondolod, úgy nem lehet, hogy mindketten egy-egy gyerekre kapjatok pénzt.
2017. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyik szülő igényelheti az ellátásokat.
2017. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nálunk úgy alakult, hogy az első gyermek születése után megszűnt a munkahelyem. Persze tanakodtunk a férjemmel, hogy mi legyen, de nem akartunk nagy korkülönbséget, így belevágtunk.

2,5 éves volt a nagy, amikor a kicsi született, így a nagy 3 éves koráig járt két GYES, 2 CSP. Persze nem hasonlíthatö ahhoz, ha valaki max. GYED-et kap, de mégiscsak pénz volt.Aztán a férjem igényelte a GYED-et, mivel jó a fizuja max. GYED-et kap, plusz a fizetése.

Igen, fizetned kell a TB-det, 7110 ft havonta most.

2017. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!