Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anglia: Gyermekvállalás...

Anglia: Gyermekvállalás esetén lehet igényelni támogatást (housing benefit)? Ez mekkora összegű, mennyi idő az elbírálása, és hogy néz ki a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Jelenleg Londonban élünk albérletben. Egy kis studio lakást bérlünk a férjemmel havi 560 fontért (ebbe már a rezsi+internet is benne van). Szeretnénk babát, de ahhoz legalább egy 2 szobás lakásba kell költöznünk, aminek a bérleti díja nagyjából a mostani duplája és még plusz a rezsi. Ráadásul akkor én kiesek egy időre a munkából, tehát egy fizetésből kellene kijönnünk, de az meg rámegy a bérleti díjra.

Hallottam, hogy lehet igényelni lakás támogatást az önkormányzattól, de nem tudom hogy mi ennek a menete. Interneten kell elküldeni a kérvényt, de abba már az adott lakás paramétereit kérik (cím, bérlet díj stb.) amihez igényelni szeretnénk. Na de mi van akkor ha elutasítják? Ez előfordulhat? Mert akkor nem fogjuk tudni fenn tartani és már felmondtuk a korábbi albérletünket... Ezt hogy lehet megoldani? Valami megoldás kell, hogy legyen rá, mert másnak is van gyereke Londonban, valahol csak lakik. De hogy működik ez a gyakorlatban?



2017. febr. 15. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tudtok fenntartani egy alberletet baba mellett, akkor szerintem meg varjaok a gyerekvallalassal, amig jobban m kerestek. Igy is Londonban szerintem alultervezel egy 2 bedroom lakasra. Valoban csak kb 1000 font lenne rezsivel, internettel? Bristolban ennyi rezsivel.

Amugy housing benefithez szerintem working tax credit es chiltax credit meglete is kell. Ha "eleg" a beveteletek es a benefitek nem jarnak szerintem housing benefiter sem sztek jogosultak. De ezt a directgov oldalan biztos leirjak.

2017. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Housing benefittel sok agency el is fog utasitani. Nem akarnak olyan berlot, aki raszorul tamogatasra. Council lakasra pedig varolista van es altalaban rossz kornyeken, de legalabbis rossz tarsasagban vannak.
2017. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

30 évesen hova várjunk vele? Érdekes, hogy mindenhol pont azt írják/mondják, hogy nem érdemes várni vele, úgysem lesz soha tökéletes a körülmény, de valahogy majd megoldódik. Most nem is ez volt a kérdés.

Olyanok tapasztalatát várom, akik megoldották.

2017. febr. 15. 17:22
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Oke, azert irtam hasznalhatot szerintem fentebb.

En segelyekre nem mernem bevallalni, de hajra, nem te leszel az egyetlen.

2017. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kalkulator:

[link]

2017. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Előzetes számítás alapján heti 190£-ra lennénk jogosultak ketten, és 260£-ra babával. Így már ki tudnánk bérelni egy nagyobb lakást. Csak kérdés, hogy ezt minden esetben megadják-e, mikor derül ki és mennyi az átfutási ideje.

Nincs itt valaki, akinek sikerült elintéznie? Szívesen olvasnék tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.

2017. febr. 15. 18:37
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Én itthon élek Magyarországon, de ilyen kérdés olvasásakor mindig elgondolkodom, hogy miért gondolja mindenki, hogy külföldön annyira kolbászból van a kerítés...Nyilván van olyan élethelyzet, amikor megéri, de gyerekkel a legtöbbször már eléggé vèleményes...
2017. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én meg azért hagytam ott az országot, mert tele van ilyen rinyálós "kolbász-kerítés" magyarokkal. Most vettünk egy tehermentes lakást otthon, amire itt gyűjtöttük össze a pénzt, tehát igenis volt értelme kijönni. És pont ezért mernénk családot alapítani, mert már biztos, hogy soha nem kerülünk utcára, legrosszabb esetben is csak haza kell költöznünk, de legalább már van hova. Viszont addig nem akarunk elköltözni innen, amíg meg tudjuk itt is oldani az életünket.

Valakinek saját tapasztalata van esetleg az ügyintézéssel, lebonyolítással kapcsolatban?

2017. febr. 15. 21:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Na ez a "rinyálós" jelző verte a biztosítékot. Milyen jogon nézel te le bárkit, aki nem ment el itthonról? És nem, te sem azért mentél el, mert pl. velem nem akartál egy levegőt szívni, hanem nyilván a magasabb fizetés reményében. Szóval nem kell utólag megideologizálni a lépést.

Gratulálok a lakáshoz, szerintem te is gratulálhatsz nekem ugyanehhez. :-)

Viccet félretéve, ha kiesik az egyik jövedelem jó része külföldön és bejön plusz 1 fő, akkor máris más a kintlét "fekvése". Ezt kár szépíteni...még ha arrogancia a válasz, akkor is.

2017. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem nézem le azt, aki nem ment el, csak idegesít, amikor beszólnak ilyen "kolbász-kerítés" dumát annak, aki meg kiköltözik. De sajnos a családom, ismerőseim között is bőven van ilyen, úgyhogy nyugodtabb az életem tőlük távol, tehát igenis közre játszott a kijövetelemben az ilyen mentalitás, ami otthon nagyon is jellemző.

A "kolbász" résszel pedig végképp nem tudok egyetérteni. Inkább otthon nincs abból a kerítés. Ha ott maradunk, 30 évesen maximum hitelre tudtunk volna lakást venni. Szóval ilyet is csak az mond, aki még sosem élt külföldön és azt hiszi mindenhol ugyanaz van mint Mo.-on.

De nem kellett volna beszólni, és elkanyarodni a témától, mert nem véleményt kértem, hanem tapasztalatot.

2017. febr. 16. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!