Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tavaly agusztus 15 lett vege...

Tavaly agusztus 15 lett vege a folyamatos munkaviszonyomnak 6 honap kiesett most isment dolgozok ha az even szulok jar a gyed? Mivel Benne van a 2 evbe ugy tudom?

Figyelt kérdés
Tavaly agusztus 15 vege lett a folyamatos 8 oras munkaviszonyomnak 6 honap kieses most ujra dolgpzok 1 honapja szinten 8 oras de 3 havonta hosszabbitanak ha megtudjak hogy terhes vagyok( ha az leszek) Akkor nem hosszabbitanak az tuti.Tehat olvastam hogy 2 even belul 365 napom biztositott ami meg is van akkor jar a gyed. Ha az even szulok akkor ezek szerint kapok?

2017. febr. 22. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyednek 2 feltétele van. Az egyik, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen 365 nap biztosított jogviszony. A másik, hogy a szülés napján is éljen a jogviszony. Nos, ha neked nem lesz suerződésed szüléskor, akkor hiába van 365 nappd, nem jár a gyed. Ha munkanélkülire jogosult vagy, akkor azzal még lehet trükközni.
2017. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. És ha jól tudom, csed sem jár.
2017. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak egy példa: szülsz 2017. nov. 30-án. Akkor 2015.nov.30-2017.nov.30-dika között kell lenni 365 biztosított napnak és a szülés v. csed igénylés napján is biztosítottnak kell lenni. Ha nem lesz bejelentett munkahelyed és nem leszel álláskeresési támogatáson csed igényléskor v. szüléskor, akkor csak gyes fog járni, csed, gyed nem.
2017. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Mégis mit nem értesz, hogy ki kellett emelni???
2017. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hátha változott valami azóta.. :D
2017. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Sose fogom megérteni miért szülés előtt jut eszébe sokaknak aggódni hogy mit fognak kapni...előre gondolkozni, tervezni nem egyszerűbb? Három hónapos hosszabitgatásokkal sok jóra ne számots, de gondolom ezt előre belekalkuláltad...
2017. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még nem terhes, legalábbis a kérdés leirása szerint, pont hogy előre akar tervezni.

De ha már wlőre tervez, i kább rendes munlahelyet keeressen, ne ilyen 3 hónapos szerződéseket.

2017. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!