Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra alatti felmondás,...

GYED extra alatti felmondás, végkielégítés, munkahelyváltás hogy működik? Van itt mubkajogász, vagy valaki, aki tud segíteni? 2018 jan-ig kapok gyedet. Anyagi okokból hamarabb 2017 júl-tól kezdenék, hogy kapjam a gyedet és fizetést is.

Figyelt kérdés
70 nap szabadságom gyűlt össze, így aktívan csak október elején kezdenék. A helyzetet bonyolítja, hogy munkahelyet kell váltsak, mert olyan kinevezési módosítást akar velem aláíratni a munkáltató, amit nem tudok vállalni (külföldi kiutazás, más munkakör). Nem akarom aláírni, de kiderült, hogy a régi közalkalmazotti besorolásom jogszabály ellenes volt. Ha október elején már máshol kezdenék, kapnám tovább a gyedet az előző munkahelyemtől? Kapok-e végkielégítést ez esetben? (2011 októberben kezdtem ott dolgozni, 2014 január óta gyeden vagyok 2 kisfiammal)

#GYES #felmondás #végkielégítés #gyed extra #jogszabályellenes kinevezés #kinevezési módosítás #kismama munkaerő
2017. márc. 7. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogyan dolgozol, a GYED jár...ha a mostani munkáltatód kifizetőhely, akkor lehet, hogy majd kell papírmunka, hogy az új kifizetőhelyhez (vagy az új munkáltató, vagy az "OEP") kerüljön.

Végkielégítés tuti nem jár, ha te mondasz fel...

2017. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért gondolom, hogy járna végkielégítés, mert én nem mondok fel, de az új kinevezést nem írom alá. Viszont a munkahelyem azonnali hatállyal felmond, ha nem írom alá. ( határozatlan időre szól az eredeti szerződésem)
2017. márc. 7. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"Viszont a munkahelyem azonnali hatállyal felmond, ha nem írom alá. "


Na ilyet nem tud tenni...


Azonnali hatályhoz komoly indok kell, és nem akármikor lehet meglépni.

Ha nem fogadod el az általa felkínált új felállást, akkor két dolgot tehet: Vagy tovább foglalkoztat a hatályos szerződésed szerint, vagy felmond (nem azonnalival!).

Ha felmond, jár végkielégítés...

2017. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg valaki hozzáértőt, mert én úgy tudom, hogy a gyerek 3 éves koráig ilyet nem tehet a munkáltatód a Munka törvénykönyve alapján.
2017. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!