Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30ezer ft tényleg akkora...

30ezer ft tényleg akkora lehúzás gyerektartás gyanánt?

Figyelt kérdés

Évek óta 20ezer, végzés nincs róla, megegyezés volt. Azóta azért változtak a dolgok, a gyerekre a kiadások, az árak... Az exem is máshol dolgozik.

Eddig ment az, hogy voltak olyan kiadások, amiknek elkértem pl a felét. Csak kicsit nevetségesnek érzem már, hogy az utolsó 50 fillérig visszavezetni dolgokat (legutoljára 400 ft-ról lett volna szó, amivel ő kevesebbre számolta a rá eső részt.)

Azért godoltam, inkább legyen fix, amin felül nem kérek el semmit.

De ez sok lenne vajon?

(Mert 25-re már húzta a száját, mikor úgy jött volna ki.)


A bejelentett nettója 100valahány ezer, pontosat nem tudok, nem is faggatom róla. Azon kívűl is van bevétele, de ahhoz ugye semmi közöm és nem is érdekel.



2017. márc. 9. 09:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerubb lenne ha kenne rola vegzesed. De amugy baratnom exe 50ezret fizet. Szoval a 30ezer nem sok. Pont eleg ha a ruhaba,cipobe ovi vagy suli koltsegeibe mivel kettem fizetitek
2017. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem realis.
2017. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, mert végzést szeretnék, és a papíron meg kell jelölni összeget. Én ennyire gondoltam.
2017. márc. 9. 09:43
 4/29 anonim ***** válasza:
7%
Nettó 100 ezerből akarsz követelni 30 ezret ? Valóban nagy lehúzás. A számlák, kaja majdnem 100 ezer. Elég a 20 ezer gyerektartás. Ha 3-400 ezret keresne az exed minimum, akkor azt mondanám jogos a követelésed. Ennyit biztos nem keres feketével együtt sem.
2017. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Ezért nincs értelme "magánúton" megállapodni, mert akkor mindig megy a vita (kivéve azt a nagyon kevés értelmes embert, akinél nem).


A bíróságon add be a kérvényt agyerektartás megállapítására, és attól kezdve nincs vita, annyit kapsz, amennyit megítélnek.


Az meg, hogy a 30 ezer sok vagy kevés, fögg attól, hogy neked menni a bevételed, neki mennyi a jövedelme - mert ha ö keveset keres, te meg soakt, akkor nem "igazságos" sokat elkérni, mert neki is meg kell élnie, nem halhat éhen. (Ne jöjjön senki azzal, hogy "ha a gyerek éhes, nem modnhatod, hogy apád nem adott", mert ha együtt élnek a szülök, akkor is sokszor van olyan, hogy nem jut valamire)

2017. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
10%
A gyereknek pedig miért kéne havonta cipőt, ruhát venni ? A tankönyveket is csak egyszer kell egy évben megvenni. Füzetből, tollakból sem kötelező 1000 ft-os. Nem látom okát, miért ne lenne havi 20000 elég a gyerekre. Van olyan rokonom, aki kevesebbel is jól kijön. Meg kéne tanulni okosan beosztani a pénzt hölgyeim.
2017. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

4-es amúgy neked van gyerek a háztartásodban?


5: 110 körül jön ki a havi bevételem az exem huszasával együtt.


Nem veszünk havonta cipőt, 3 havonta viszont kell, mivel tavasszal nem járhat bundás csizmában, a tavalyi idényszerűt meg kinövi.


Csak az iskola (étkezés, osztálypénz, egyéb beküldések, kötelező dolgok) olyan havi 17ezer. Ebben még nincs benne külön sport, tánc, szakkör, amire jelenleg pl nem is jár a gyerekem, de mikor járt, 6-7ezer volt/hó.


És ugyebár egy gyerek nem csak iskolába jár...

2017. márc. 9. 09:54
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a gyerekem eleg hamar tonkte tette a cipot kisebb koraban vagy kinovi a ruhat kedves utolso. Plane esse tudjuk mekkora a gyermek. Mivel pl a kisbaba gyorsabban no kellene ra normalis ruha mert amit ugye kinott hogy adod renkedves utolso?
2017. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Bocsanat! Kozbem irta a kerdezo iskolas.. Akkor igaza van! Szakkorok osztalypenz, osztalykirandulas meg ha sportolni szeretne valamit amihez kell neki edzo ruha oke az se.minden honapban kell, de ha marad abbol a penzbol az mierz baj? Inkabb mint hogy semmi ne maradjon. Mi van ha a gyerek pl szeretne zenet tanulni? Azert mert apuka huzza a szajat attol meg segitsen rendesen eltartani a gyereket. Nyilvan kell torna cipo az nem valami tartos dolog. Kinott ruhat se adhatsz ra.. Gondolkozni kellene mibe is kerul egy gyerek... Meg neki az etel se mindegy.. Nem tomheted edesseggel meg colaval. Mert ugy olcsobban kijossz. Neki is egeszseges etelre van szuksege meg vitaminokra.
2017. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a 44 % ost nem lehet kitiltatni ?

Minden kerdesnel osztja az eszt, valami unatkozo ferfi...

2017. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!