Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nálatok hogy van? Ha lejár a...

Nálatok hogy van? Ha lejár a GYED ill. GYES azt jeleznem kell a munkaadó felé?

Figyelt kérdés
Amikor fizetés nélküli szabadságot igényeltem ott leírtam, hogy meddig kérem, ennek ellenére a gazdaságis folyton balhézik velem, hogy ezek lejártát nem jeleztem írásban felé. Természetesen azt megírtam, mikor állok munkába újra. Ez nem az első gyerekem, eddig nem kellett értesítenem ezen juttatások lejártáról a gazdasági munkatársat. Most változott a törvény vagy csak képtelen a kolléga a dátumokra figyelni, és rajtam veri le a port a saját hanyagsága miatt.

2017. márc. 22. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Képtelen rá figyelni, ha te megírtad mettől meddig akarsz fizu nélkülin lenni és elfogadták, akkor ennyi hisz értelemszerűen a záródátum utáni nap munkába állsz. Ha te vagy feledékeny és nem mész be, akkor ugye kirúghatnak, mert nem jelentél meg dolgozni. Előre jelezni csak akkor kell a megjelölt dátum előtt akarsz mégis munkába állni, akkor min. 30 nappal előbb kell azt írásban bejelenteni.

Esetleg akkor érteném ezt meg ha valami nagyvállalatnál dolgoznál és túl sok munkavállaló van (bár ilyen esetben is az ő feladata lenne figyelni ezt, csak így neki egyszerűbb :)).

2017. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kilenc hónappal korábban írásban jeleztem, hogy szeretnék munkába állni. Lehetőleg a GYES lejárta előtt, ezért a szabit is előtte akartam kivenni, többször voltam bent a munkahelyemen+levélváltás is volt. Kb 50 fő dolgozik a cégnél.

Szóval megnyugodtam afelől, hogy ebben nem hibáztam. Most kicsit csúszik a visszaállásom, mert csak így tudnak alkalmazni, de a görcs áll a gyomromba, ha beszélnem kell ezzel az emberrel.

2017. márc. 23. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!