Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 órás munkaviszony mellett...

2 órás munkaviszony mellett megigényelhetem a GYES-t a baba születése után vagy fel kell mondanom?

Figyelt kérdés
Miután csak 2 órás a munkaviszony, így valójában ugye semmire nem tesz jogosulttá. Viszont nem szívesen adnám fel, hiszen itthonról is végezhető. Ez esetben viszont nem igényelhetnék GYES-t, jól tudom?
2017. márc. 23. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Gyes mellett lehet 8 órában is dolgozni, szóval nem, nem kell felmondanod.
2017. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyes és már gyed mellett is időkorlát nélkül lehet kereső tevékenységet folytatni.
2017. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az első fél évben úgy tudom nem lehet keresőtevékenységet folytatni! Nekem ez a legutóbbi infóm ezzel kapcsolatban.
2017. márc. 23. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy 2 órás a munkaviszony, még az munkaviszony.

Tehát ugyanúgy jogosult vagy mindenre: csed+gyed.

Kérdés, mennyi a jövedelmed, mert ha minimálbér, akkor valóban jobban megéri a gyes.

Igen, a gyes mellett sem lehet a csed ideje alatt dolgozni, tehát a baba kb 5,5 hónapos koráig. Viszont fizetés nélküli szabit ugyanúgy kapsz. Beszéld meg a munkáltatóval, hogy ahogy lehet, visszamész dolgozni.

2017. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Thong munkanal tudtommal nincs sem korbeli, se időbeni korlátozás
2017. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jogosult vagy minden juttatásra, ha megvan az egy év biztosított jogviszony. Kérdés, mi a több a CSED, GYED vagy a GYES? GYES egyébként alanyi jogon jár.
2017. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kevesebb lenne a CSED/GYED, mint a GYES. Éppen ezért érdekelt volna, GYES mellett csinálhatom-e tovább.
2017. márc. 23. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Csinálhatod, eltörölték már ezt a szabályt, régen valóban így volt.
2017. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok sületlenséget írtak sajnos. A baba fél éves koráig nem dolgozhatsz GYES mellett (GYED addig nem is jár, szóval nem releváns hogy amellett lehet dolgozni).

Szülési szabadság akkor is jár, ha nem vagy CSED-en. A CSED és a GYES közül eldöntheted hogy melyiket kéred, de egyik mellett sem dolgozhatsz az első fél évben.

Ha inkább megtartanád a munkádat, akkor két hét szülési szabadság kivétele kötelező, ezután dolgozhatsz, és amikor a gyerek betölti a 168 napot, igényelhetsz GYES-t vagy GYED-et.

De felmondanod egyik esetben sem kell.

2017. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, igazából én is így tudtam...
2017. ápr. 5. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!