SOS Lehet ilyenkor tenni valamit? 2013 augusztusában született a kislányom. Mivel akkor nem dolgoztam csak feketén így csak csaladit és gyest kaptam.

Figyelt kérdés
Viszont most hogy elmentem munkanélkülire kiderult hogy volt bejelentett munkahelyem 2010. 05.25töl,2015. 09. 09ig. Tehát a kislányom első 2 évében is folyamatosan volt bejelentett munkahelyem Ilyenkor járt volna más is a családin és a gyesen kívül?
2017. máj. 8. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de hogy a bánatban nem tudtad, hogy be vagy jelentve valahova?
2017. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem kamu, akkor így jártál, hogy az istenbe nem lehet tudni, ha be vagy jelentve? ár csak a tb-d miatt is.
2017. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez már eső után köpönyeg. Hogy létezik, hogy nem voltál tisztában a jogviszonyodadal és miért nem jártál utána? Sajnos itt Te mulasztottál, jogorvoslati lehetőség akkor van, ha az elbíráló/folyósító szerv hibázik bármiben, de abban az esetben is van elévülés, ennyi idővel visszamenőleg már abból is kicsúsztál volna, ha jogos lenne a követelésed, de nem az.
2017. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű oka van. Én ettől a cégtől 2012-ben kiléptem.

Nem tudom miért maradtam náluk bejelentve!! Teljesen ledöbbentem mikor mondták a munkaügyön hogy ez a munkaviszony nem lett akkor megszünteve. Csak amikor a cég megszünt!

2017. máj. 8. 18:54
 5/16 A kérdező kommentje:
A TB pedig azért nem tűnt fel mert csak terhesen és szüléskor voltam orvosnál és kórházban. Ezek pedig alapból fizetős szolgáltatások voltak
2017. máj. 8. 18:55
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Miért lett volna ez alapbol fizetős?ha nem voltál tudomásod szerint bejelentve sehová,magad után kellett volna a tb-t fizetned(ezt tudnod kellett volna) és akkor jogosult lettél volna alapellátásra....ha pedig be voltál jelentve akkor volt tb-d akkor nem kellett volna fizetned a korházban...szoval kicsit ez kusza történet,meg hiába nem jelentettek ki ahogy te irod,a jövedelmed az alapja a gyed-nek,és gondolom ha nem dolgoztál már ott,nem fizettek semmit "neked" szoval 0 jövedelemmel lehettél ott papiron,és az után tényleg nem jár semmi
2017. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
hiába voltál bejelentve, nyilván bevallás nem ment be rólad.
2017. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Az egy dolog hogy nem jelentették le a munkaviszony megszűnését de te onnan nem kaptál semmilyen bevallott jövedelmet amiből egészségbiztosírási jarulékot fizettél volna és amiből ellátást számolnának.


Ne kapirgászd a dolgot mert adót sem fizettél!A nav simán rászállhat erre ha most elkezdenél kardoskodni a csedért meg a gyedért.


Nem jár semmi sajnos.

2017. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom egy két választ adónak miért kell lekezelő stílusban írnia.

Felvettem egy kérdést és normális választ vártam. Szerencsére kaptam is. Nem mondtam hogy úr isten bármi áron kell az a pénz.

Azt nem tudom ők fizettek e utánam bármit. Mivel én amikor orvosnál voltam mindent igen még egy vérvételt is fizettem. (Magán orvos)

De eleve nem értették a munkaügyön sem. Mert mondták ők úgy látják hogy igencsak járt volna más is.

Ezért tettem fel a kérdést

2017. máj. 8. 19:18
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy nem járt volna neked csed, gyed. Ugyanis hiába maradtál ott állományba, mivel nem kaptál fizetést, járulékot sem fizettek utánad, csak ikyen "üres" munkaviszonyod volt, mintha fizetés nélkülin (nem gyed gyes miatt hanem csak simán) lettél volna.
2017. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!