Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Én Gyes mellett táppénzen...

Én Gyes mellett táppénzen vagyok mint veszélyeztetett kismama. A férjem így is igénybe veheti a gyerköc betegsége esetén a gyerekorvosnál a táppénzt?

Figyelt kérdés
Igazából mindig én vagyok velük itthon ha betegek ha nem ez egyértelmű.Hisz Gyeden most gyesen vagyok.Meg amúgy is....3.babát várjuk.A lányunk a hétvégén kórházba volt a fertőző osztályon.És mivel kismama vagyok nem engedték meg hogy én maradjak bent vele.Férjem volt vele végig.Hétfőn délután jöhettek haza.Mindegyikünket megviselt lelkileg fizikailag.Hétfőre keddre szabit vett ki.Ma beugrott a háziorvosához hogy 3 napra elnenne táppénzre.Nem írta ki mivel nincs neki semmi baja.Azt mondta hogy a gyerekorvoshoz forduljon.Viszont nem tudom ha én itthon vagyok akkor is kitudja magát irattatni?

2017. máj. 10. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy gyerek után egy ellátás jár. Ha az egyikkel gyes-en vagy, a másik után kaphat a férjed táppénzt. De ha az a gyerek volt kórházban aki után kapod a gyes-t, akkor (hivatalosan) nem.


Jobbulást a lányodnak.

2017. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Nincs kikötve, hogy ki maradhat a gyerekkel otthon. Sőt. Te táppénzt már nem kérhetnél a gyerekre, hisz saját jogon kapod, így nem esel ki a munkából, aminek a bérét pótolná a táppénz.


Az 1-est viszont cáfolnám.

Fiam 2,5 éves korában kezdtem dolgozni gyes mellett. És amikor beteg volt, simán táppénzre mentem. Tehát a gyes mellett a táppénzt is kaptam.

1 gyerekre valóban csak 1 ellátás vehető igénybe. De a táppénz az az én munkabérem pótlása, nem a gyes helyettesítése...

2017. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az 1-nek nincs igaza, gyerekenként ugyan egy ellátás vehető igénybe, de ez alól a gyerekápolási táppénz kivétel. Hiszen simán lehet akár olyan szitu is, hogy az anya kórházban van GYED alatt.
2017. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 vagyok, ez pont nem a legjobb példa volt, mert a gyereknek is betegnek kell lennie ezzel egy időben, mindenesetre a GYÁP kivétel.
2017. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De hogy lehetsz te gyes mellett tàppénzen???

Vigyàzz vissza ne fizettessék veled!!

Te kis mohó

2017. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szabályosan vagyok táppénzen gyes mellett!Lehet :)
2017. máj. 16. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, megírná a "frankót", aki így lepontozott?
2017. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!