Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkaviszony és ápolási díj...

Munkaviszony és ápolási díj lemondása GYES igénylése előtt mikor?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult lesz a kérdésem, de hátha valaki tud segíteni. 4 órás munkaviszonyom van csak, mivel mellette ápolási díjat kapok. A 4 órás munkaviszony után igazából kevesebb lenne a GYED-em, így GYES-t szeretnék igényelni. Viszont ehhez az ápolásit is le kell mondanom, mert a kettő egyszerre nem vehető igénybe. Ilyen esetben mikor kell megszüntetni a munkaviszonyt és az ápolásit, ha júliusra vagyok kiírva? Akkor júliusban már nem lehet a "nevemen" semmi (gondolok itt például az ápolásira), mert akkor ugrik arra a hónapra a GYES? Vagy az eleve csak augusztustól járna? Hogy van ez?
2017. máj. 13. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ápolási kell megszuntetned, a munkaviszonyodat nem. Ott fizetesnelkuli szabadságra kell menned. Az ápolási folyósító intézménynek írsz egy kérvényt, hogy x dátummal -a gyerek szuletesnek várható ideje - lemondod az ápolási díjat.
2017. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyomat is meg kell szüntetnem, mivel másnak adom át a helyem.
2017. máj. 13. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszonyod meg ne szüntesd, fizetés nélküli szabira kell menned. A hülyeség hogy amiatt kel mert megy más a helyedre....másnál is így van ez, mégsem szűnik meg a.munkaviszonya. Azzal szintén nem értek egyet, hogy a gyes több lenne a gyednél. Idei minimálbérrel számolva kb. 33ezer lenne a gyeded, a gyes meg 25. De már tavalyival is több.
2017. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezt akrtam írni, hogy biztos kevesebb lenne a cseded/gyeded???

Mert most a 4 órás bérminimum/minimálbér 80.500/63.750 ft. Ennek 70%-a 56.350/44625 ft. Ebból lejön az SZJA,így 47.897/37.931 ft a csed.

A gyed meg 42262/32629 ft. És ez mind adókedvezmény nélküli összeg.

Szóval semmiképp ne a gyest válaszd.

2017. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megszuntetni a munkaviszonyodat. A munkaltatonak semmi költsége nem lesz miattad
2017. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ápolásit szerintem elég azzal a nappal lemondanod,ami után CSED-et igényelsz. Pl. Július 15-től igényled a CSED-et, akkor július 14-ével lemondod az ápolásit. Úgy is utólag utalják, szóval majd annak megfelelően kapod meg az összeget. A CSED-et meg igazából a szülés kiírt dátuma előtt 28 nappal is meg lehet igényelni.

És mint már korábban is írtam, meg mások is, a munkaviszonyod nem szabad megszüntetned, különben nem leszel jogosult csak gyesre, márpedig mint írtuk, a CSED, meg a GYED is magasabb összeg lesz a GYES-nél. Arról nem beszélve, hogy a CSED meg a GYED első fél éve alatt gyűlik a szabadságod ellenben a GYES-sel,és az is jól fog jönni mikor vissza kell menned dolgozni.

2017. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkáltatód telebeszélte a fejedet, olyasmikkel aminek a fele se igaz, lehet hogy be se voltál jelentve, vagy csak kevesebbre. Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ne szüntesd meg a munkaviszonyodat. A cég nem rúghat ki a terhesség alatt, szerintem próbálnak megvezetni hogy te mondj fel, meg hogy igényelj GYES-t és akkor nem derül ki hogy nem fizettek utánad járulékokat vagy csak kevesebbet.
2017. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!