Kell kivennem szabit?

Figyelt kérdés
Május 2vel felvettek tpre 9es kóddal...gyeden vagyok még a 22hóssal! Bejelentettem a várandósságom...és egyben kértem a fizetés nélküli szabim megszüntetését! Írta a főnököm h küldjem a tpes papíromat...szóval gondolom rögtön máj.2vel tpre rakott! Tehat nem kell kivegyek szabadnapot mielött megindulna a tp?
2017. máj. 16. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem muszáj. Én sem vettem, egyből a fizetés nélküli szabi megsuakításának napján tp-re mentem.
2017. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell, ha nem akarsz. Anyagilag egy kis plusz lenne most, de jól fog az még jönni ha lejár a második GYED/GYES.

Miért raksz minden mondat végére felkiáltójelet?

2017. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Május 16. van. Eleve nem lehetsz május 2-től táppénzen, ha még papíron se mentél vissza.
2017. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem is figyeltem hogy ennyi!!!!! ☺

Lehetek tp csak nem tudok belőle érvényesíteni...

2017. máj. 16. 17:21
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

a tp egy pénzbeli ellátás, olyanon nem lehet lenni, azt kapni lehet...


Ha keresőképtelen vagy, járhat tp. Keresőképtelen az, aki a munkáját nem tudja ellátni. Fizetés nélküli alatt nincs munkavégzés, nincs keresetveszteség, nem jár tp. Majd ha letelik a 30 nap a bejelentéstől, attól a naptól kezdve kaphatsz a keresőképtelenség időtartamára táppénzt.


Azt inkább hagyjuk, vajon mennyire keresőképtelen, aki egy nagyobb gyerekkel közben játszótérre jár, rohangál. Simán megszüntetném ezt a lehetőséget, mert tisztelet a kivételnek, de a gyeden, gyesen levők elenyésző része az, aki valóban nem tudná ellátni a munkáját.

2017. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Az utolsónak ellentmondanék. Ha jófej a főnököd akkor meg tudja szüntetni a fizu nélkülidet május 2től és mehet a tp. A 30 nap csak a végső dátum hogy akkortól mindenképp meg kell szüntetnie a fizu nèlkülit.

Egyébként meg nem tudod miért vesznek vkit tpre. Lehet hogy az adott terhessége oké de az előzmények miatt veszélyeztetettként kezelik stb. Pl én is ilyen voltam, igaz akkor minden megkaptam a terhességgel (rosszulléttől kezdve minden). A második gyerkőcnél ezt emiatt ki is használtam, és gyes mellett voltam tp-n. Viszont a harmadiknál nem, mert az eleji vérzéstől eltekintve minden jó volt, így nem kértem a tpt. Inkább vettem ki szabit és hamarabb kezdtem a csedet.

2017. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg.


Ez alól kivétel csak az önkéntes katonai szolgálat, szóval ne nagyon mondj ellent, mert jogellenes a 30 napon belüli megszüntetés, ez nem közös megegyezésen, hanem jogszabályon alapuló előírás.

2017. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5.héttől kezdve vérzek...de gondoltam ezt nem kötöm mindenki orrára... nem veszem magamra a rosszalló szavakat! Nyilvan van olyan aki nem jogosan veszi ezt igénybe. Hat nekem a pelenkázóra is nehezemre esik feltenni a 10kgos pehely könnyű gyerekemet mert fáj a hasam...így örülök hogy ha a kertbe kijutunk...
2017. máj. 16. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És ez kit zargat? Gyeden vagy, nem mentél és nem is szándékoztál visszamenni, így nem lehetnél keresőképtelen, ha nem is "kerestél". A kiskapu szar ügy, főleg a munkáltatódnak.
2017. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor hogy a kérdésre koncentráljunk...nem kell kivegyek szabit. A tpt pedig a bejelentéstől számítva 30 nappal fogják számolni és utalni.
2017. máj. 16. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!