Elküldhetnek, ha terhes vagyok és nem szólok?

Figyelt kérdés

Nagyon az elején vagyok még a terhességnek, érdekel ez a dolog, most hogy működik (4 éve volt utoljára nekem aktuális:)).

Azt olvastam, semmiképpen nem küldhetnek el, akár szóltam, akár nem - viszont ma beszélgettem egy HR-s barátnőmmel, ő azt mondta, amíg nem szólok, nincs védelem.

Hogyan érdemes ezt kezelni? Persze remélem, hogy vagyok annyira megbecsült dolgozó, hogy emiatt nem küldenek el, de hát sose tudni.


2017. máj. 17. 08:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert rajtam nagyon hamar látszik. Attól tartok, hogy ha húzom a 6-7. hétig, ők előbb észreveszik és kitalálnak valami indokot..
2017. máj. 17. 08:31
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Elvileg nem küldhetnek el a terhesség miatt, de úgy tudom más indokkal kirúghatnak. Csak a terhességre nem hivatkozhatnak. Én legalábbis így tudom.
2017. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Regen a vedelem a nem fugott attol, szolsz-e vagy sem, megilletett az elejetol. Most viszont valtozott a torveny es mar valoban csak attol kezdve vagy vedett, hogy a munkaltatod tudomasara hoztad.
2017. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Én is úgy tudom, hogy változott a törvény, és csak onnantól vagy védett, ha szóltál. Nézd a munka törvénykönyvében a felmondásnál.
2017. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Csak a bejelentestol vagy vedett. Terhes vagyok, edesanyam tb-es berugyintezo, kulon felhivta a figyelmemet erre a valtozasra! (Elso terhessegemnel ugyanis meg a regi szabaly volt ervenyben).
2017. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Igen, volt egy ilyen törvényváltozás, amit utána szépen el is TÖRÖLTEK.


Nem kell bejelentened ahhoz hogy védett légy.

2017. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Be kell jelentened.
2017. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Én is TB és bérügyintéző vagyok. HR-én dolgozom.

Nem, nme kell bejelentened, már akkor is védett vagy, ha még te sem tudsz róla.

És kirúgni is csak nagyon-nagyon alapos indokkal lehet. (pl loptál, vagy létszámleépítés).

2017. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Úristen minek ad tanácsot akinek lövése sincs valamiről? A HR-esekről már nem is mondok semmit...


Már jó ideje nem kell bejelenteni. Elhiheted, jogász vagyok. Ha nem vagy próbaidőn és határozatlan a munkaviszonyod akkor nincs mitől félned. (Ha próbaidőn vagy macerásabb az ügy) Ha határozott a munkaviszonyod akkor meg nem köteles hosszabbitani.


[link]

2017. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kedve s9.-es, én is így tudtam, köszi szépen!
2017. máj. 18. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!