Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meltanyosaagbol megadottGYED...

Meltanyosaagbol megadottGYED rol kerdeznek.!?

Figyelt kérdés
Ferjem igenyelne a GYEDet Januarba lett meg a 365 nap jogviszony es februar kozepen lett fel eves a kisfiunk. A gyedet ugye csak a csed lejarta, kerekitve a baba fel eves koratol lehet igenyelni amugy is. A helyzet az, hogy augusztus kozepen szuletett a kisfiunk ferjemnek juliustol van munkahelye elotte juniusba tette le a szakmat . Ahogy meglett a szakmaja abba helyezkedett el. Azt olvastam,hogy a kozepiskolai jogviszonybol is beszamithato 180 nap a biztositasi jogviszonyba. Ezzel egyutt januarba lett meg a 365 nap .. ilyen indokkal hogy fiatalok vagyunk es szakmaszerzes utan ferjem rogton ment dolgozni megadjak vajon meltanyossagbol a gyedet? Ha tegyuk fel megadjak akkor februarig visszamenoleg kapnank? Vagy csak az igenyles utani honaptol? Koszonom a segito valaszokat.
2017. máj. 17. 22:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyakorolnak méltányosságot, ha pár nap hiányzik. De neki fél év...
2017. máj. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Szülés napjáIG kell meglennie az 1 évnek, nem az igénylésig, így bukta. Méltányosságból akkor adják meg, ha pár nap hiányzik hozzá.
2017. máj. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom! :/ sejtettem hogy nem lesz jo igy :) na nembaj . Egy probat meger max elutasitanak
2017. máj. 18. 08:53
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Te sem vagy jogosult gyedre? Mert akkor előtte le kell mondanod, (ha gyest kapsz azt is) és csak utána tudja igényelni. Szóval az átfutási idő alatt nem kaptok semmit, legalábbis a gyerek után ellátást a csp-n kívül.

És 100% hogy elutasítanak, max 40 napnál érdemes megpróbálni, de már akkor is nagyon kevés rá az esély, hogy megadják. Nálatok kvázi totál felesleges.

2017. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
En sem vagyok jogosult gyedre ,kb 30 hetes terhessen erettsegiztem le. Es ha lemondjuk az igenyles elott es elutasitanak tenyleg akkor ugye ujra igenylem a gyest a kimaradt1-2 honapot(vagy amig elbiraljak a kerelmet a gyedhez) visszamenoleg tudom igenyelni? Vagy ha magamtol mondok le rola akkor az az ido teljessen kiesik?
2017. máj. 18. 13:37
 6/43 anonim ***** válasza:

Kiesik, nem kapod vissza, ezért felesleges, csak veszíthettek rajta.

Nem fogják megadni. Korotokra meg pláne nem lehet hivatkozni. A GYED nem segély.

2017. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
47%
Visszamenőleg természetesen megkapod, nem esel el tőle, csak később kapod meg.
2017. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik? Mert igazabol tudnank nelkulozni addig amig elbiraljak a kerelmet. De ha szinte biztos hogy nem adjak igy meg es vissza sem kapjuk a lemondott idore a gyest akkor tenyleg nem eri meg egyaltalan .
2017. máj. 18. 14:06
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Maximum 1,5 hónap munkaviszonnyal rendelkezett mikor megszületett a gyerek. Még februáris is csak tanulmányi kiegészítéssel van meg az 1 éve. Erre nem fogják megadni. Pláne hogy tudjátok nélkülözni az ellátást 1-2 hónapig, szóval nem éltek nehéz helyuetben, már pedig ezt is nézik.
2017. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
A szülésig kellett volna meglennie a 365 napnak apuka eseténen is.. addig még a suliból beszámitott 180 nappal is alig több mint a szükséges napok fele van meg. Szóba sem jöhet méltányosság. Sajnos ezt igy tervezt3tek vagy csak vállaltátok azt nem tudom de remélem nem gondolod hogy a korotok miatt esély lehet méltányosságra...
2017. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!