Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki be volt...

Van itt olyan aki be volt jelentve a munkahelyén mikor szült?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig, terhesen meddig dolgoztatok? Mennyi a gyed? Van aki nem kapja mert éppen akkor nem volt munkahelye?
2017. máj. 18. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Be voltam jelentve, 36. hétig dolgoztam. A GYED összege a fizetésedtől függ. Ha nincs munkahelyed és nincs meg az előírt ledolgozott munkaviszonyod csak Gyes-re vagy jogosult.
2017. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 31. hétig. A héten hagytam abba, mert vizesedek, jönnek ki visszereim...ülőmunka nem tesz neki jót, és napi 3 óra utazás is baromi fárasztó volt már.

Először csed jár nem? Fizetés függő, olyan 130 körül lesz nettóban, azt számoltuk. Aztán 6 hónap után gyed, az sajnos még kevesebb :(

2017. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32. hétig dolgoztam (vendéglátás), viszont 39 napom hiányzott a biztosítási viszonyból. 40 napig bezárólag lehet kérni méltányossági CSEDet, de akkor nem kapsz GYEDet, hanem rögtön GYESt.
2017. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is be voltam jelentve, két céghez is. 8. hónapig dolgoztam, utolsó két hetet már otthonról.

CSED és a GYED is fizetéstől függ, szóval ezt neked kell kiszámolni :/

A CSED-nek nincs plafonja, de a GYED maximum 175e tud lenni ha jól tudom és hiába kapsz 300e-t fizetést akkor is csak a 175-t kaphatod meg.

2017. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 3 évig voltam a cégnél, 36 hetesen mentem szülési szabadságra, csedet igényelve. Ha jogosult vagy gyedre, akkor csedre is. Ezt szülés előtti 4 héttől, vagy szülés napjától kérheted, kb fél évig jár. A csed a bruttó fizud kb 70%-a, a gyed kb 60%-a.

Ez mind leegyszerűsített forma, itt a hivatalos verzió: [link]

2017. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis pontosítás, a bruttó GYED max 178500.

Én a szülés előtti napig dolgoztam, irodában, két héttel előbb jött a baba a kiírtnál.

Amúgy miért pont ezt kérdezed? A többség be van jelentve.

2017. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból. Igazából minden érdekel ezzel kapcsolatban. Egyszerű információgyűjtés. Köszi az eddigi válaszokat! :)
2017. máj. 18. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia ha az osszegre lennel kivancsi ugy tudom es remelem jol hogy a GYED osszege a brutto fizetesed 70% anak a 75% a de javitsatok ki ha tevedek.
2017. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!